| marinela92 a întrebat:

Am nevoie de o parere deci de unde sa incepem am 20 de ani si mai de mult am cunoscut un tip despre care credeam ca era obsedat sexual insa am inceput sa ne cunoastem mai bine si priN intermediul verisoarei lui am aflat ca el ma place cu adevarat. Am vazut ca la scoala nu era cum era el acasa (la scoala rontaia pixul ca un obsedat sexual si pe strada sau acasa era ff cuminte) si peste un timp m-am indragostit de el insa nu mi-am aratat sentimentele deorece el in trecut facea baza de mine cu alte cuvinte ma lua peste picior doar din vorbe. Iar acum intre noi cred ca inca mai exista atractie fizica si pana acum nu ne-am recunoscut sentimentele din cauza orgoliului dar stiu ca el ceva ceva mai simte acolo Acum nu stiu ce sa zic daca ii place nu ii place de mine pentru ca amandoi ne tachinam facandu-ne gelosi si dupa uitandu-ne la fetele noastre amandoi avand o satisfactie prosteasca...Acum am o problema deoarece suntem la cls diferite din facultate el are o colega care imi seamana foarte mult mie si cred ca el s-a indr de ea... doar ca de fiecare data cand se gandeste la ea practic se gandeste la mine pentru ca eu cu fata aia semanam.si nu stiu ce sa fac adica nu stiu daco o place pe ea pentru ca stiu ca imi seamana mult si pe el il atrage asta(intrebarea e daca el nu ma suportalaughing asa cum se praface el de ce cauta fete care semana la caracter si la cam tot cu mine?) funda :*

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă o persoană e atrasă de un anume gen de persoane, va căuta mereu acel gen de persoane, poate chiar dacă în trecut a avut o experienţă neplăcută cu acel gen de oameni.
Nu ştiu ce să spun, dacă te place sau nu, probabil că da, dacă sunteţi mai apropiaţi de mai multă vreme, dar pot să îţi spun sigur că toţi suntem diferiţi unul de altul. Degeaba fata la care se uită el are părul, înălţimea, hainele ca ale tale, ceea ce se află în mintea ea, personalitatea ei, sunt lucruri total diferite faţă de ce ai tu în tine. Deci nu cred că ar trebui să îţi faci griji din punctul ăsta de vedere, decât dacă el este genul de băiat care nu pune accent pe ce este în interior, ci se uită doar la fizic. Ar trebui să continui să vorbeşti cu el, să îl mai cunoşti, poate îţi va spune ceva, dacă într-adevăr simte ceva pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e sanatos sa traiesti cu asftel de intrebari care te rod. Nu ai nimic de castigat. Trebuie sa afli daca va fi ceva intre voi sau daca ti-ai facut iluzii. Nu il poti intreba, oamenii nu sunt capabili sa-si exprime sentimentele, va trebui sa il prinzi o data singur, de exemplu intr-o toaleta, sa-l dezbraci si sa o faceti asa, pe nepusa masa. Cu cat va termina mai repede, cu atat e mai atras de tine.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cea care-i seamana este o versiune imbunatatita a ta. Poate ea are si ce iti lipseste tie. EU cred ca tu esti destul de mare ca sa ai curaj sa vb cu el pe bune. Da-i un ultimatum. Ati vazut ca va placeti sau cel putin v-ati trage-o cu prima ocazie. Vb. pe bune cu el inainte sa se complice lucrurile. Nu te mai juca cu gelozie si cu altele, e o prostie. Daca el te vede cu vreunul o sa i-o traga respectivei si vai ce te-ai razbunat tu... Da o dovada de maturitate, ia-l la o plimbare si vb pe bune cu el.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Ce minte. rontaie pixu=obsedat sexual?laughing

| bogdan72 a răspuns (pentru pursisimpluAlex):

Asta nu am prins-o nici eu laughing.

| Mode a răspuns:

Du-te la el si vorbeste-i..Este cel mai bine.Intreaba-l daca te place..iesi-ti la un suc ..si ai sa stii dupa aceea daca te place sau nu.Si daca ar trebui sa mai continui sa te gandesti la el.