| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre sincere: Am intalnit de ceva vreme o fata, si m-am indragostit de ea, respectiv ea de mine, dar nu ne-am exprimat dragostea unul fata de altul atunci. Si am vorbit cu ea dupa, prin sms-uri. Ea sta departe de mine si se va muta in oras doar din anul scolar viitor. De atunci, ne-am mai vazut o singura data, in vacanta de iarna, atunci ne-am si sarutat. Noi mentinem legatura prin sms-uri de atunci, dar (aici apare si problema), recent, am cunoscut o alta fata, de care m-am indragostit si care e mai aproape, si nu stiu ce as putea face. Cum sa-i spun celeilalte ca am pe altcineva? Sau ca relatia nu poate continua? nu vreau s-o fac sa sufere.
P.S: cineva a spus o vorba inteleapta: o relatie de la distanta poate sa tina daca lungimea este mai mare ca distanta (stiti voi ce lungime laughing ).

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Distanța ți-a trădat relația!
Vorbește sincer cu ea, nu merită să o faci să sufere.
Râsul tău se va transforma în lacrimi reci!
Pa, pa.

| sCzKun a răspuns (pentru Legiuitoarea):

sad
"Râsul tău se vor transforma în lacrimi reci!"
sper sa nu fie asa... e o decizie grea de luat

| IloveME a răspuns:

Pune-ti ordine in ganduri si gandeste-te care sunt sentimentele tale,pentru una cat si pentru cealalta!
Daca sentimentele sunt mai mari pentru aceasta fata, atunci desparte-te de cealalta si vezi-ti de viata ta! te inteleg ca este un an in care tu va trebui s-o astepti, un an in care nu vei simti buzele si imbratisarile ei si poate in momentul in care ve-ti incepe relatia va veti da seama ca nu va potriviti!
Oricum va suferi orice ai face, dar nu iti bate joc de ea! explica-i cum sta situatia, ca ai intalnit pe cineva si ca nu vrei sa-ti bati joc de ea.va intelege!
O noapte usoara!

| AleXisAleXis a răspuns:

Hm o vei rani oricum. Dar orice ar fi sa nu`ti treaca prin cap sa-i spui ca ai intalnit o alta fata daca te iubeste ii vei rupe sufletul sad. Spune`i ca din cauza distantei nu mai vrei sa continui asa.

| sCzKun a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Cred ca asa o sa fac, dar nu stiu, nu ma simt pregatit... sad chiar tin la ea... e ciudat sad

| AleXisAleXis a răspuns (pentru sCzKun):

Hotaraste`te! ori o vrei ori nu o mai vrei! tine cont de ceva ea se va muta aproape de tine in cateva luni

| sCzKun a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Vom vedea ce va fi...

| AleXisAleXis a răspuns (pentru sCzKun):

Desparte`te de ea dar sa nu regreti mai tarziu ca facut asta. S`ar putea sa-ti para foarte rau, ca te`ai despartiti de ea, atunci cand va fi aproape de tine si o vei vedea cu altu de mana. Sa nu idraznesti ca dupa ce te desparti de ea sa o vrei inapoi

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Place vorba ta!winking Daca se va muta in orasu tau peste un an asta ii timp destul sa faci urmatoarea miscare: ignoro. Nu deodata. Incetu cu incetu sapt cu sapt sa ajungi sa nu ii mai rasp la msg. Poti face asta spunandu-i ca nu ai fost pe faza sau scuze inv tu pana ajunge sa te lase si sa nu mai vb cu tine. In timpu asta tu poti sa iesi cu fata care-ti place. Ori asta ori ii spui pe fata

| DeyaSmt a răspuns:

Ii poti spune, cum au zis si restul, ca relatia voastra nu mai poate continua din cauza distantei intre voi.Dar NEVER nu ii da mesaj sau nu ii spune din prima.Sun-o cu o voce mai suparata si spune-i ca nu mai suporti distanta dintre voi, nu o poti tine asa tot timpul si ca ar fi mai bine sa va despartiti...Nu trebuie sa fi pregatit, ia-ti inima in dinti si gata!

| sCzKun a răspuns (pentru DeyaSmt):

Ai dreptate. altceva nu e de facut, dar nu o sa-i zic acum, ca nu vreau sa-i stric seara...

| DeyaSmt a răspuns (pentru sCzKun):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy

| DeyaSmt a răspuns (pentru sCzKun):

Intrebare...I-ai zis ca nu mai puteti continua relatia sau ai tot amanat?