| Ilyncutz a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, dar fara critici, am 12 ani si un baiat mi-a facut o propunere. el are 15 ani. a zis sa o facem in iunie, nu stiu. unele prietene au zis sa ma mai gandesc, maicamea este ca o prietena pentru mine, am vb cu ea, a zis sa mai astept, dar nu vreau sa fac sex, vreau sa fac petting. i-am explicat ce inseamna si a zis ca mai bine nu. fiindca unii baieti nu se satura, si vor mai mult, si ma poate bate si sa imi faca rau, cine stie, nu a zis neaparat asa dar dupa petting a zis ca vrea mai mult, vrea sex, ca oricum nu il cunosc bine, dar ea nu e o mama cicalitoare, nu a zis nu, a zis doar sa ma gandesc, dati un sfat! plz! ce sa fac? fundita! ps: acum e o alta generatie cred ca nici un baiat de 17 ani mai e virginlaughing

Răspuns Câştigător
| zuzulik_1907 a răspuns:

Acest "petting" eu stiu ca se cheama preludiu adica momentele sentimentale si saruturile dinainte de un contact sexual. Eu as zice asa daca nu ti-a venit inca menstruatia e bine dar daca ti-a venit este o problema pentru ca in acel baiat trebuie sa i incredere. Eu nu stiu ce prietene ai dar nu te-au sfatuit prea bine. Eu iti spun asa.si aceasta chestie este valabila pentru toate fetele : Iti incepi viata sexuala cand te simti tu pregatita fie la 12 ani fie la 16 fie la 15 cand vrei tu si cand te simti pregatita pentru acest lucru. Daca tu chiar vrei sa faci sex cu el si ai incredere il el ca nu te va rani si ca va avea "grija" de tine in timpul actului atunci faci ce vrei. Dar eu as zice ca mai bine iti incepi viata sexuala mai incolo putin pe la 14-15 ani. Pentru ca la 14-15 ani ai altfel de corp si percepi altfel acest lucru. Eu cam atat am avut de zis. Sper sati fiu de ajutor, si tine minte faci acest lucru cand esti tu preagtita si cand vrei tu. te pup

25 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La 12 ani vrei sa faci sex, la 14 ai sa te culci cu toata scoala, la 16 ai sa incepi sa iesi si in drum si la 18 te vad pe centura.De asemenea, la 12 vei face sex, la 14 vei incepe sa ai probleme cu ovarele, la 16 rana pe colul uterin si la 18 vei descoperi ori ca nu vei mai putea avea copii niciodata, ori ca esti suspecta de cancer uterin sau esti seropozitiva.Eu tac, nu spun nimic.Peste zece ani sa nu stai sa te gandesti de ce n-ai avut noroc,bine? Atunci cand fostele amice se vor casatori si se vor jena si sa te cheme si la nuntile lor. Distruge-ti viata de mica.E a ta, faci ce vrei, nu?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu cred ca tu esti o proasta pe bune...si mama ta o nebuna ca ti-a zis asa...eu in locul ei iti dadeam o bataie sa te saturi de baieti straight face cum dracu sa faci sex la 12 ani cand la varsta asta ar trebui sa te bucuri de copilarie, multe la 12 ani inca se joaca cu papusile si tu vrei sex. Vai de capul tau fato!

| Sperman a răspuns:

Daaa, generatia noua! Iar vad ca tu esti hotarata si chiar vrei sa faci parte din ea. Presimt ca vei fi o viitoare c*rva.

| lplostonyou a răspuns:

Fructul oprit este cel mai dulce.

| loundy a răspuns:

Scoateti prostiile din cap. De obicei nu raspund la intrebari asa prostesti dar acum nu ma pot abtine. La 12 nu esti dezvoltata si pun pariu ca habar nu ai nimic despre protectie. Cat despre faza cu virgin la 17 ani cunosc baieti care sunt virgini si au 19. Deci pentru copiii inculti de azi. NU E O RUSINE SA FI VIRGIN!

| Dorinel a răspuns:

Pustoaico eu zic s-o lasi balta, crede-ma pentru sanatatea ta si sa fi singura de alte lucruri mai bine mai astept 2-3-4 ani decat sa suferi dupa.Mai bine alegi comunitatea TPU sunt multi oameni care te sfatuiesc spre bine.Tu nu lua in considerare ce spun ele pentru ca si ele sunt la fel ca tine daca e vreun tip mai "bine".Si imi pare rau sa aud ca ai o mama nu tocmai ok din punctu asta de vedere...ar fi trebuit sa-ti explica ca esti prea mica pentru ati incepe viata sexuala.

Petting? Preludiu? si ne aducem aminte ce spunea Puya in melodia Americandream...citez "Vorbim engleza de cand ne nastem bai"...

| ThePinkPanther a răspuns:

Deci clar iti spun 12 ani nu este o varsta potrivita pentru asa ceva! Mai ales cu care sa te si lauzi. Tinand cont ca baiatul acela nici nu te cunoaste prea bine si nici nu esti cu el inseamna ca isi bate joc de tine. Faci cum crezi dar eu zic sa iti faci un prieten daca tot iti doresti(unul bun desigur) cu care sa si stai un an 2 si apoi cu el poate desi chiar mi se pare prea devreme. Poate ca baiat virgin la 17 nu mai e niciunul (lucru adevarat de altfel) dar fete sunt o gramada asa ca nu te arunca cu capul inainte. Succes si sa ne spui ce ai hotarat!

| Eu_8005 a răspuns:

Ai vb cu maicata despre asta si ti-a zis"nu stiu mai asteapta."?:O mda nu stiu ce sa zic...dar pot sa zic doar una sunt de acord cu corastraight face

| ItsMyTime a răspuns:

Yo zic sa il refuzi ca din asta nu iese nimic bun. Sunt baiat si in mai pe 30 fac 14 si iti zic din propia experienta ca mai bine il refuzi zi si tu ca nu vrei si daca tot insista zi ca ii dai papuci. Daca tot te sacaie zi l maicata si se rezolva. Si faza cu baieti care nu mai sunt virgini la 17 ani e cam adevarata.

| miki_9062 a răspuns:

La 12 ani sa faci sex si maicata e si mai...ca tine iti dateam una de iti sareau capacele sa vedem daca iti mai ardea de sex la 12 ani fa ce vrei dar la 12 ani... eu la 12 ani ma jucam in nisip si priveam la desene nu stiam ce e ala sex nici petting, eu am 15 ani si sunt virgina dar nu sunt usa de biserik dar u la 12 ani vrei sex esti zdreanta

Răspuns utilizator avertizat
| AnnyXD a răspuns:

Buna si eu am ca tine 12 ani deci si eu plac un baiat de 15 ani deci eu zic sa mai astepti un pic si eu am facut prostia asta ca tine eu zic sa mai astepti deci ar trebui sa il cunosti mai bine si eu la fel gandeam ca tine de cum l-am cunoscut m-am aruncat in bratele lui si am aflat ca ma insela si se gandea la sex deci daca vrei sa vb iti las id meu si sa mai vb:d maionicagrigore este id meu:d

| SkyGuy a răspuns:

Gandeste-te putin tu vrei sa o faci acum la 12 ani cu un baiat pe care nu prea il cunosti? depinde de tine daca vrei sau nu

| Cosmin_5281 a răspuns:

Este prea devreme. Gandeste-te putin ai 12 ani. Eu zic sa iti mai traiesti copilaria. Mai ales ca este un baiat mai mare decat tine nici macar nu il cunosti prea bine si daca ai face-o cu el mai stii poate o sa ramai.Iar dupa ce o face cu tine el poate sa devina un obsedat,, sexual" iar daca tu nu ai sa accepti sa mai faci sex cu el o sa te,, bata". Concluzia mea este nu o faci. Treaba ta big grin. Funda?big grin

| MrSpooky a răspuns:

Yo zic sa nu faci asta
ai 12 ani totusi vezi-ti de scoala
daca sar afla cred ca tiai face de rusine familia
si mai importat cum ai zis si tu ala poate nu o sa se sature si o sa profite de tine
EH BAFTA SA IEI DECIZIA CORECTA:*

| Ilyncutz explică:

Nu raspunde nimeni... dar e urgent!

| Ilyncutz explică:

Va rog sa imi raspundeti, mersi mult.

| Ilyncutz explică:

Nu. nu e neaparat preludiu. doamne!

| Nimeni_9118 a răspuns:

Bună! Te contrazic total! De ce?
În peimul rând ce înseamnă o generație nouă? Nuntă la 5 ani, copii la 6 ani și devenim bunici la 14? Nu! Generația nouă înseamnă tehnologie avansată, viață mai ușoară pe toate planurile!
În al doilea rând, pentru petting sau sex trebuie să ai peste 18 ani! Nu că ești „comunist" ci că ești pregătit și fizic și psihic! Nu vreau să te sâcâi ci să te fac să înțelegi! Vei regreta dacă vei face asta acum pentru că nu este perioada potrivtă! În viață consider că e normal să te îndrăgostești la 12 ani, pe la 15 să știi ce presupune o relație și după 20 să faci sex.
Faptul că nu este sănătos pe primul plan. Apoi, gândește-te dacă doamne-ferește vei fi nevoită să faci abandon școlar! Ce vei face atunci? Te va arăta toată lumea cu degetul că ai rămas gravidă cu nu-știu-cine la 12 ani? Vrei să te duci la un centru de reeducare sau la închisoare? Vrei să-ți pierzi copilăria și să nu mai poți avea prieteni sau să nu mai poți să te joci? Nu cred! Gândește-te bine ce faci este alegerea ta, deși nu cred că la 15 ani poate cineva să facă sex!

| TocilaCristian a răspuns:

Daca faci sex inainte de casatorie, nu numai ca vei pacatui fata de Dumnezeu, dar vei fi pierduta pentru totdeauna, 12 ani? consulta un medic..repede, varsta minima pentru relatii sexuale : 18 ani (E ILEGAL si faci un pacat foarte mare) Majoritatea baietilor sunt profitori, dar asa sunt si fetele, el doar va profita de tine caci e un curvar (sper ca nu am vorbit prea dur ca mi se cam intampla ) o zi buna si sper sa te mustre constiinta macar catusi de putin dar crede-ma te vei simti vinovata fata de Dumnezeu!

| TheBlindMan a răspuns:

Lasati ma fata sa faca sex...bravo...eu zic sa iti incepi viata sexuala de acum.cine stie ce se poate intampla maine.acum cat esti dorita.e timpul sa traiesti viata din plin. daca baiatul nu este satisfacut o poti chema si pe mama ta sa te invete cum sa o faci daca tot sunteti asa bune prietene! Oricum daca nu o faci tu cu el o va face alta si tu vei ramane singura si nimeni nu o sa mai vrea sa faca sex cu tine.ACUM ESTE MOMENTUL! devil

| LonelyHeart112 a răspuns:

Pui emoticoane ca o curvulita proasta. Esti o sugatoare. Nu de bomboane. Ce "alta generatie"? Ca eu am 18 ani, si nciodata n-am facut sex, nu m-ar mira sa vad intrebari de genul "Hei, am 8 ani, si i-am supt dick-ul colegului meu. Ce sa fac?"...

| evelina_1255 a răspuns:

Gandeste-te bine eu maim inceput viata sexuala la 15 ani dupa am vrut piers in nas dupa in buric la 17 ani piers in buza dupa un tatuaj pe mana am multe regrete ca vad ca am 17 ani si 4 luni si deja le-am facut pe toate am multe regrete la 18 ani ce mai fac stii e ceva da moment dupa vei regrete eu nu suport ca am inceput asa devreme si fac sexrar fac din 2 in 2 luni si din 3 luni numai suport sexul asta gandeste-te ca esti virgina si poate mai incolo nu vei vrea sa fie el primul uite mie mi-a facut cumnatu cunostinta la 15 ani cu un baiat si atuncea m-am dezvirginat dupa am cunoscut pe altu la 15 ani jumate si pana in ziua de azi regret ca nu a fost al 2 baiat care l-am cunoscut ca n-a fost el primul care ma dezvirginat ai grija

| cameleona a răspuns:

Eu as zice sa nu mai fii stresata.Eu am 13 ani si am facut o.Prima data nu a fost prea bine,din lipsa de experienta, dar dupa aceea am tot facut, si m am obisnuit.

| larysa3105 a răspuns:

Mă, voi ăștia de ziceți ca la 12 ani noi ne jucam cu păpușile si ieșim cu bunicul in parc suntem foarte atenți la ore si învățam după puterile noastre! De fapt NU e așa e pe aproape la 12 ani ne jucam cu iubitul in parc învățând la (mate )!
Iar cu întrebarea ești o fata curioasa care vrea sa încerce dar totuși e cam devreme si tu o consideri pe mama ta cea mai buna prietena eu cu mama nu vorbesc decât când iau nota 8 da învăț bine,, marog"