| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Pentru ca nu am avut menstruatie din septembrie 2012 medicul mi-a prescris Orgamestril pentru 5 zile(4X/zi) dupa care in urmatoarele 7 zile trebuia sa imi vina menstruatia sa pot incepe un tratament.
Problema e ca e deja a 6-a zi si nimic. Semne sunt inca din prima zi(sanii ma dor, derere de spate, si parca din cand in cand ma doare si in partea inferioara a abdomenlui) dar tot nimic. nici macar pete nimic... Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Aici sunt multe explicații, fie medicamentul nu își face efectul la tine, fie ai alt ceva, există multe explicații dart cele mai bune le va da medicul

| stark47 a răspuns:

E a 6 zi, nu a 7.si e posibil sa nu ti vina nici in a 7.corpul tau poate reactioneaza mai greu la medicament.nu cred ca ai de ce sa mai fii speriata din moment ce spui ca ai semne. ovulul a fost eliminat, acum mai asteapta doar putin timp, 2 3 zile pana sa fie eliminat din sistem.