| mihaitzu386514 a întrebat:

Am nevoie de sfatul unei fete... am 17 ani iar prietena mea are 16 ani, de-abia si-a inceput viata sexuala cu mine, dar eu vreau sa-i fac sex oral, ma lasa dar e f greu s-o conving, ii place f mlt dar se lasa extrem de greu convinsa si este f timida atunci cand trebuie sa se arate dezbracata-n fata mea. Ce-as putea face s-o fac sa scape de timiditatea asta a ei? pentru ca din cauza asta nu vrea sa ma lase sa cobor jos

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să înțeleg că voi faceți sex, pe întuneric...foarte interesant.
Ai fost grăbit.
În alte timpuri fetele își începeau viața sexuală prin anul 2 sau trei de facultate, iar băieții cam prin clasa a 12 sau în primul an de facultate, dar cu femei mai mari decât ei, și poate era mai bine.

În acele vremuri nici nu le trecea prin cap, că ar putea copia la bac., pe atunci elevii aveau ca preocupare esențială școala și nu sexul.
Erau alte vremuri.

| mihaitzu386514 explică (pentru MMihai):

Okay Multumesc de sfaturi... sper sa se obisnuiasca, cu timpul. Nu o consider un "obiect sexual " sper ca incet incet sa scape de timiditate happy Multumesc inca o data

| MMihai a răspuns:

Raspuns pentru @ mihaitzu386514@
1) Îi poți spune : că pe întuneric, nu vezi să îți montezi, cum trebuie, prezervativul.
2) Mare atenție, să nu o lași însărcinată.
3) Trebuie să învățați toate metodele de evitare a unei sarcini nedorite și să folosiți asociat cel puțin 3, în afară de prezervativ.
4) Dacă zice să faceți sex pe întuneric, o întrebi dacă ești așa urât, că nu vrea să te vadă în acele momente și se auto-iluzionează, că face sex, cu altul mai drăguț decât tine.

| mihaitzu386514 explică (pentru MMihai):

Deci sex de facut facem si pe intuneric si pe lumina numai ca intotdeauna suntem cu o patura, cearceas ceva pe noi si nu ii e rusine da' daca vreau sa cobor jos, mai ales cand ii lumina refuza pur si simplu... pe intuneric a acceptat doar de 2 ori dar foarte greu. Chestia-i ca i-a placut foarte mult dar este foarte timida cand vine vba de sex oral pentru ca trebuie sa "ma duc" jos thinking multumesc mlt de sfaturi happy

| soul2soull a răspuns:

Las-o mai moale chestiile astea se fac in timp dupa ce partenerii se cunosc foarte bine si au ceva experienta in domeniu nu ti se pare normal sa fie timida cand se dezbraca in fata ta? nemai facand asta in fata unui baiat? las-o moale fa-i pe plac o perioada si ai explici ca nu are de ce sa ai fie rusine.

P.S. ai grija cu ea faptul ca POATE faci sex neprotejat cu ea si o feresti adica nu ejaculezi in ea nu este sigur poate ramane insarcinata

| DakotaRoyse a răspuns:

Explică-i că tu nu ai de gând s-o foloseşti doar pentru a-ţi bate joc de ea. Tu implici acolo sentimente, vrei să-i oferi o stare bună, o faci pentru ea, nu pentru tine.
Ia-o încet şi tandru, eventual bagă-te tu sub păturică. Întunericul e o haină bună dacă n-ai decât costumul lui Adam la îndemână happy
Las-o la viteza ei, să se acomodeze. Dacă puteţi faceţi o baie cu multă spumă împreună. Spuma e pentru a nu se vedea tot. Imediat o să-i treacă, o să vezi. Eventual spune-i cât de frumoasă e, fă-o să capete încredere în propriul ei corp.

| alex4show a răspuns:

Prietena ta nu doreste sa fie vazuta ca "obiect sexual". Daca ii este rusine sa se arate dezbracata incearca sa o iei prin surprindere, sa nu fie ceva pregatit. Lasa-te luat de val, cu lumina stinsa si incearca sa o dezbraci tu cu miscari tandre nu ca un "badaran" asa dintr-o data...

| Deeeeeeia a răspuns:

Hi mihaitzu386514!
E la inceput si de aceea face astfel. Ai incercat sa faci intuneric in camera? Lucrurile-ar merge mult mai departe daca intrii in "domeniul" ei si cu timpul o sa-si revina si va scapa de timiditate.
Ia-o usor pentru inceput. (cred ca stii la ce ma referhappy )
Aveti grija de voi!