| Dicanho10 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi. Imi place de o fata si ea stie ca mie imi place de ea dar ca isi doreste sa fim doar prieteni si nu mai mult. As vrea sa pot face cumva sa trec peste prietenie si sa ajung sa fiu cu ea, dar nu stiu ce trebuie sa fac in momentul asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic, ca nu merita sa renunti la o prietenie pentru o relatie.Am fost in aceeasi situatie si mereu o sa-mi para rau ca am facut acel pas. Dar din fericire aman2 am reusit sa depasim momentul si am ramas prieteni foarte buni, ca si inaintehappy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să comunici cu ea, să o scoți mai des în oraș, să-i faci mici surprize plăcute (exclus cele cu conotație sexuală), etc. și vezi ce iese.
Pa, pa.

| DrunkShepp a răspuns:

Incearca sa o faci pe ea sa vina la tine faceti ce ii place ei sa faca vorbeste cu ea despre ce stii ca ii place ei si poate o sa reusesti sa o faci sa te placa dar cel mai imp ai rabdare cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca a folosit deja explicatia asta mai mult decat sigur ca ea vede relatia asta drept una amicala. Daca tu chiar tii la ea ar fi cazul sa te duci si sa iti exprimi sentimentele fata de ea, sa ii spui ce simti.Vezi cum reactioneaza si apoi o sa stii ce ai de facut.Bafta