| bambollaazarya a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre va rog! problema este ca nu reusesc sa ma impac cu gandul ca prietenul meu sa lase relatia noastra sa se esueze pentru ca suntem la distanta unul de altul(el austria si eu italia)sunt dispusa sa fac orice ca sa lupt sa il am langa mine pentru ca stiu ca daca e cu mine ma iubeste si eu il iubesc si simt nevoia sa lupt nu am fost niciodata asa cu un baiat am 22 de ani. oare fac bine sau ar trebui sa renunt? nu stiu ce sa mai fac pentru ca el imi zice ca daca vreau sa mai fim impreuna sa merg la viena eu m-as duce dar prietena mea imi spune ca trebuie el sa vina... ajutati-ma plzzzz

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia voastra e intocmai ca o nava care esuiaza si tin sa spun ca pe acea nava n-o intreaba nimeni daca vrea sau nu ci e impinsa acolo de legi naturale.

| Mya a răspuns:

Dar el de ce vrea sa mergi la el? Din comoditate, ori el este stabilit acolo mai bine decat tine si v-ar fi mai bine? In functie de raspuns, ai si solutia, cu siguranta nu este cea de orgoliu.

| tyana a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa vina el la tine, dar nici tu sa renunti la tot ce ai pentru el(servici, etc). Important e sa faci ce simti tu, nu ce spune prietena sau cei de aici.Pentru inceput ai putea sa mergi sa locuiti o vreme impreuna(un fel de concediu), sa vezi cum va intelegeti inainte de a face pasul definitivhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi vb cu el si poate va impacati si poate te duci intr-o zi la el altceva nu mai am imi pare rau.

| notperfect a răspuns:

Poy nu stiu... Fa ce-ti spune inima. Vei gasi raspunsulwinking Nu trebuie sa ti cont de ce spune prietena ta si de ceea ce simti tu big grin