| noName_8681 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Ajutati-ma!
Sunt indragostita de un baiat care lucreaza in Spania, si el la randul lui este indragostit de mine. Eu inv foarte bine, vreau sa merg la facultate la Bucuresti, am teluri inalte. El nu poate beni cu mine, ce sa faca acolo? Ii merge foarte bine in Spania. Iar eu nu stiu ce sa fac? Nu pot sa renunt la scoala si sa plec cu el Spania, mi-ai facut prea multe planuri pentru viitorul meu, facultate. Stiu ca in Romania facultatiile scot someri pe banda rulanta, si poate nu o sa reusesc, atunci o sa imi para rau ca nu am mers la el. Tre sa aleg intre iubire si cariera. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Kid_2271 a răspuns:

Uite parerea mea eu in general as alege dragostea dar gandeste-te un pic sa zicem ca tu pleci cu el in Spania si poate va certati dintr. o prostie o sa iti para rau ca nu tiai urmat cariera. eu zic sa te gandesti foarte bine si fa asta numai daca esti sigura si stai linistita ca dupa te poti inscrie la ori ce facultate vrei trebuie sa fi sigura la ce simte pentru tine si tu pentru el ai grija de tine sper ca te-am ajutat :X

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Of!
In aceeasi situatie am fost si eu si inca mai sunt...
Am stat pentru a termina facultatea, acum lucrez, dar pe un salar mizer si ma gandesc sa plec la el.Sa fim impreuna si pentru un salariu mai bun.Am ales cariera, dar m-a ajutat atat de mult Dumnezeu incat nu am pierdut nici iubirea.Am stat foarte mult la distanta si acum m-am hotarat. Sper ca tu sa faci o alegere foarte buna.Eu ti-am spus cazul meu...
Te imbratisez!

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Pai de ales mai ai funia dar ma bucur ca nu te gendesti la ea laughing
sfatul meu fugi in spania ca facultate slava domnului laughing serox sa ai happy

| Byuska a răspuns:

poti sa faci si faculta adica aia la fara frecventa sau cum i se zice mergi si dai doar examenele si poti sa inveti si de pe net si ai sa poti sa fi si cu persoana iubita si ai si faculta facuta.cunoscut multe peroane care au fost in aceeasi situatie ca tine si au facut cum ti-am zis eu. daca doamne fereste va certati mai rau si vi inapoi in Romania nu o sa iti para rau ca ai ales sa pleci cu el si nu ai ales faculta pentru ca se poate si faculta la distanta.bafta si cum se mai zice gandeste cu capu nu cu inimabig grin

| Iulia_4983 a răspuns:

Heibig hug
s-ar putea sa am eu un raspuns...straight face
daca te iubeste te va astepta.sau crezi ca poti renunta la tot pentru o persoana fara sa-ti fie teama ca te va dezamagii? sau poti renunta la el stiind ca dragostea o poti intalnii la orice pas; trebuie doar sa o observi.
atinge-ti telul!
restul va veni de la sine!big hug
bafta!

| cornel a răspuns:

Cati ani ai? vorbeste cu parintii. dar sa stii ca scoala e mai importanta.pentru viitorul tau sa stiihappy

| yulysym a răspuns:

Stii trebuie sa te gandesti in primul rand la cariera ta el te poate astepta daca nu poti sa te duci acolo la el.Eu cred ca iubirea ta si daca el te iubeste foarte mult te va intelege indiferent daca el are bani sau nu u trebuie sa fii stapana pe picioarele tale nu sa depinzi de altii oricine ar fi.
Sfatul meu este o sa iti pare rau ca nu ai terminat facultatea, in al doilea rand stai de vb cu parintii tai nu lua decizii pe care mai tarziu sa le regreti, calculeaza tot si fi rationala stiu ca nu o sa ma crezi dar asa este iau ca pe un sfat de la o prietena si nu ca pe o criticare din partea mea sau ca te-as judeca.Nu ma intelege gresit. Fi atenta! Si succes! Nu te juca cu soarta ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e iubire adevarata te va astepta.Sau ar veni el la tinebig grin