| butt3rfly16 a întrebat:

Am nevoie de un sfat:am cunoscut un baiat care m-a ajutat sa uit de fostul,sa ma mai gandesc la el si chiar ma simt bine in compania acestui nou prieten.Dar stau si vorbesc cu el zilnic si am momente cand ma gandesc la fostul',ma intreb oare ce mai face, daca ii e bine, daca isi mai aduce aminte de mine.Nu stiuuu ce sa fac?! Vreau sa-l uit pentru ca m-a ranit enorm, dar acest baiat care mi-a demonstrat ca pot merge mai departe nu merita sa il dezamagesc.Ce se intampla cu mine si ce ar trebui sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Probabil despartirea ta de fostul este mai recenta si acum ca a aparut acest nou baiat in viata ta, incepi sa-ti reamintesti de fostul, de clipele frumoase petrecute cu el si vei simti mereu regretul in inima ta ca lucrurile nu au putut fi diferite intre tine si el.
Oricum, asta inseamna ca iubesti si ca poti oferi foarte multe celui care te va iubi si pe tine daca iti mai amintesti de fostul. Nu are rost sa-ti mai pui intrebnari despre fostul, tot ceea ce este important acum este sa treci peste! Traind in trecut nu va rezolva nimica, ci va face durerea si mai adinca si mai grea de uitat.
Ti s-a oferit o oportunitate noua, nu o rata si nu mai gandi, ci fa totul din inima si totul va fi minunat!
Mult succes iti doresc draguto!

3 răspunsuri:
| sinatas a răspuns:

Poi cum sa iti explic...toate vin de la sine... uital pe fostul si dai mai multa importanta acelui prieten care te-a ajutat sa il uiti pe fostul..deodata ce tea ajutata sa il uiti poate simte ceva pentru tinewinking

| LolyKissYou a răspuns:

Heyyy pai e normal sa te gandsti si la fostul din moment ce l-ai iubit ..nu? asta dovedeste k iti pasa de ceilalti daca ink te mai gandesti din cand in cand. Din moment ce te-a ranit si nu a facut nimica pentru al ierta eu zic sate concentrezi pe noul prieten. E alaturi de tine si te-a ajutat sa treci peste. Merita toata admiratia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iei o pauza si sa-i explici prietenului tau nou situatia el o sa te intelega si mai incolo vedeti.dar daca fostului nu-i mai pasa de tine nici tie sa nu-ti pese urmeaza-i exemplul..adica..a ce face si el si nu ramane in minte cu regrete doar cu ce a fost frumos restul dai la o parte...viata merge mai departe si incet incet o sa-l uiti daca ai mai ales si pe prietenul acesta langa tine..sigur o sa-l uiti mai usor dar incearca sa nu te mai gandesti la trecut