| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

(am nevoie de un sfat in dragoste dau si funda)Imi place de varul celei mai bune prietene(de fapt e cumnatamea). Am fost intr-o seara la discoteca toti si tipu a incercat sa se dea la mine(imi placea de el dar era cam mare - cu 10ani mai mare). In masina m-a tinut in brate si a vrut sa ma sarute si mi-a cerut nr. de tel(i l-am dat). Cand a coborat s-a aplecat sa ma sarute si mi-a soptit ca ma suna el sa iesim la un suc sa ne cunoastem mai bine.Fratemiu cu sotia lui au sarit cu gura ca am fost proasta ca i-am dat nr. ca tipu e beat(cand eram in masina tipu a incercat sa-mi dea bluza jos si fratemiu a observat). A doua zi am inceput sa vb cu el prin sms si i-am zis ce a zis fratemiu sa ma lase in pace si mi-a mai spus ceva care m-a pus pe ganduri:,, fa ce vrei tu nu ce zic ei. Daca tu vrei s t sun eu te sun nu conteaza ce zic ei". Am incercat sa vorbesc cu fratemiu despre tip si mi-a zis sa n mai vb cu el ca dup aia daca afla mama pica toata vina pe ei si nu vor sa se certe din cauza mea(oricum ei nu se au prea bine cu mama si se gandesc ca daca afla se cearta cu ei ca au insistat sa ma duca la disco). Acum am numai probleme:sunt sigura ca il plac pe tip(toata ziua ma gandesc numa la el), dar nu st sigura daca el vrea sa fie cu o pustoaica(am 15ani el 25). As vorbi cu el in secret dar ma tem sa nu afle mama sau fratemiu(st colegi de munk). Pe de alta parte mama nu e de acord sa am un prieten si mai ales asa de mare.Ma deranjeaza ca fratemiu si cu nevastasa se gandesc numa la ei(sa nu se certe cu mama) dar pe mine nici nu ma iau in seama daca incerc sa le zic ca il plac. Ce sa fac? Sunt complet derutata. Ajutati-ma cu un sfat pls.

Răspuns Câştigător
| laurav a răspuns:

Ok deci u ai 15 ani si eu 25... mmmm

poate el vrea doar o aventura de o luna doua trei, si tu dupa ce o sa faci? gandeste-te find mai mare poate o sa vrea sa faceti sex si tu atunce ce o sa ii zici, te poate santaja cu tot felul de chesti.

totusi uneori este bine sa asculti si sfaturile celor mai invarsta...
totusi daca iti place de el poti incerca sa te intalnesti de cateva ori cu el si daca se da la tine nu mai incerca clar vrea doar sa faca sex cu tine si doar atat!

ps: nu merge niciodata la el acasa, si daca te intalnesti cu el ia-ti si o prietena cu tine daca nu esti sigura pe tine

bafta...

primesc fundita?big grin

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu vrei sa fii cu un barbat care din prima seara incearca sa-ti dea bluza jos? Mie mi se pare absurd. Te trateaza ca pe o bucata de carne, nu ca pe un om. Tu nu vrei respect, iubire, intelegere? Vrei strict o relatie in care sa ajungeti in 3 zile in pat si apoi el sa plece la altele? Daca da, atunci ce-ti mai faci probleme? Oricum, pana afla ai tai, el va fi plecat de multa vreme din viata ta.

| FataCuOchiiCaprui explică:

Totusi ma gandeam ca daca era beat Mie nu mi s-a parut) nu ma mai cauta a doua zi.Si despre faza cu bluza era un maieu mai decoltat si el a tras putin in jos(nu am observat cand da atuncea cand s-a dat jos era bluza trasa de pe mine). Cat despre cumnatamea ma doare ca ma trateaza ca si cum ar fi dadaca meaca vreaU si eu un prieten(nu am mai fost cu nimeni pana acum) si nu-imi pasa ca tipu e mai mare ca nu'ss proasta sa nu stiu sa am grija de mine.Nu vrteau sa ma marit cu el acum sau sa plec de acasa intrebam doar daca e bine sa-i dau un sms si ce sa-i zic?

| BRG a răspuns:

Bună sfatul meu este:Băiatul acela nu este pentru tine, în primul rînd el este cu 10 ani m-ai mare decît tine, în al doilea rînd ceea ce a vrut să facă el în maşină să-ţi dea bluza jos de pe tine, era evident că se gîndea doar la sex. Tu m-ai bine ai face să îl uiţi pe acest tip, care nu este pentru tine, care nu ştie să te respecte, băieţii din ziua de azi parcă sînt turbaţi, cînd văd o fată se gîndesc doar cum să facă să o ducă în pat, în primul rînd înainte de sex trebuie să existe o comunicare serioasă între cei doi, o perioadă lungă de cunoaştere, nu cum o vezi te apuci să o dezbraci şi să sari pe ea, dacă nu sînte-ţi compatibili? Dacă după ce face-ţi sex, (căci dragoste nu o poţi numi) nici nu vrei să o m-ai vezi pe aceea fată, ţi-e scîrbă de ea şi de ce a-i făcut? Nu este aşa că o răneşti sentimental pe viaţă? Ea este doar un copil, nu este matură nici din punct de vedere sexual, dar m-ai important nici din punct de vedere afectiv, dacă o laşi gravidă? Ce face ea care este doar un copil să se vadă dintr-o dată cu încă un copil m-ai mic decît ea, şi care îi trebuie multe lucruri, măi dragilor, sexul nu este o joacă, tot la fel cum nici condusul unei maşini nu este o joacă, din sex ne protejat apar boli, şi sarcini ne dorite, iar mai mult sexul este cadoul minunat oferit de Dumnezeu doar persoanelor căsătorite, ceea ce nu este cazul vostru.

| alone a răspuns:

Pai an primul rand esti cam mica iar in al doilea rand el e prea mare...+ ca nu cred ca are intenti curate cu tine dn moment c a ancercat sa t dezbrace chiar dac era bet asta nu-l scuza... e decizia ta daca vrei sa fii lg un om asea desi cred ca ar tr sa ai rabdare poate o sa intalnesti un baiat d varsta ta ar fi mai simplu si mt mai placut crede-ma!

| deeeeeeaaa a răspuns:

Pai e intr-adevar o diferenta mare intre voi. nu meritah sa te certzi cu ai tai din cauza lui.

poate tuh nu stii care sunt intentiile lui. dar tipul vrea sex de la tine. nimic altceva puppy dog eyes

. lasa`l acum. ca pe viit0r sa nu regreti. si cautatzi un prieten pe masura...:X

te pup bafta.

| CHINEZU097 a răspuns:

Lasate

Răspuns utilizator avertizat
| narcisa a răspuns:

Eu zic ca diferenta de varsta e foarte mare si nu ar merita sa te certi cu familia mai ales ca ai doar 15 ani.la varsta asta nu cred ca e iubire ci doar atractie fizica. sfatul meu este sa iti cauti un baiat mai apropiat de varsta ta

| cremita a răspuns:

Daca din prima seara a incercat sa iti dea bluza jos, de fata cu fratele tau si cumnata...clar e pe interes! Poate te considera mai naiva si o sa ii pici repede in plasa apoi trece la urmatoarea.