| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de voistraight face. unui baiat ii place de mine. iar mie nu. E mult prea sensibil, a facut multe gestrui si lucruri prin care sa-l observ si sa-l bag in seama, si se observa ca sufera din cauza asta...nu stiu cum sa-i zic ca nu vom fi niciodata impreuna. fara sa-l ranescstraight face

Răspuns Câştigător
| Anonimul0506 a răspuns:

Spune-i ca tii prea mult la el, ca si prieten si ca nu vrei sa risti sa il pierzi.Ca preferi sa ramaneti prieteni, pentru ca asa va va fi bine amandurora.Si poate cu timpul, puteti progresa!

Bafta

La mine, a functionat(Baiat fiind)

Sper ca m-ai inteles

6 răspunsuri:
| Mitss a răspuns:

Complicat!
Explica-i ca nu puteti fii impreuna ca vrei sa fiti doar prieteni, da-i si motive ca sa nu creada altceva.
Incearca sa vorbesti cu el deschis si explica-i exact ce simti.
Cred si sper ca v-a intelege>big grinbig grin

| andreea_9470 a răspuns:

Nu te poti sacrifica tu ca sa ii fie lui bine sau ca sa nu il ranesti...nu e corect. el ar trebui sa inteleaga ca nu il placi si cu asta basta. o sa sufere el putin asa, dar o sa-i treaca stai linistita. e mai bine sa sufere acum putin, decat sa se indragosteasca mai mult de tine si sa sufere dupa aceea asa klumea

| bilexa a răspuns:

Din pacate in singurul mod sa nu-l ranesti este sa te sacrifici si sa fi cu el. In rest ori ce spui sau faci doar ii vei ranii sentimentele. Eu zic sa-i spui ce simti fata de el si sa rezolvati neintelegerea pentru ca oricum el v-a suferii cel mai mult dintre voi doi.

| Pedala a răspuns:

Pai protejeaza-l. Nu-i spune ca nu iti place de el. Lasa-l sa se chinuie!

"Iubito ajuta-ma, da-mi mana, te iubesc!" - "Taraste-te pana mori!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa vorbesti cu el dar sa iti alegi foarte bine cadrul si sa ii spui in asa fel incat sa inteleaga. si faza ca nu te vad ca pe un iubit ci ca pe un prieten e una din cele mai comune si mai urate replici, fi originala, pentru ca daca te folosesti de replici de genu iti va spune ca intelege, dar dar va suferi ff tare. asa ca sa ai curaj sa ii spui ce si cum. si nu`ti face griji. el va fi bine

| Zenithf a răspuns:

Pacat, el pare un tip romantic si tandru dupa cum spui tu, ce nu-ti place la el? Sa nu se intample sa te indragostesti de el dupa ce el si-a pierde interesul fata de tine. Nu poti face nimic care sa nu-l raneasca, intotdeauna dragostea neimpartasita doare.