| Loredana96 a întrebat:

Am nevoie sfaturile voastre TPU.Din noiembrie 2011 an avut o relatie frumoasa cu un baiat pina in septembrie 2012. L-am iubit mult, imi dedicam tot timpul liber lui.Si am fost in stare sa iert orice greseala a lui doar ca sa il am alaturi.Problema e ca de 3 ori incerca sa se intilneasca si cu alte fete in acelasi timp.Eu ii spuneam ca totul intre noi s-a terminat dar el nu ma lasa in pace si ma ruga sa ne impacam, iar eu nu rezistam si acceptam.De ce cred ca deja e clar.Si iata in modul acesta a durat relatie noastra 11 luni.Iar in septembrie nu am mai putut suporta si am pus punct la toate.Va dati seama ca mi-a fost greu sa trec peste asta, de atunci am rupt toate legaturile si nu mai vorbeam cu el.A fost o perioada dificila pina cind a aparut peste o luna un alt baiat, caruia m-am putut destainui iar el mi-a spus ca vrea din tot sufletul sa ma ajute sa trec peste asta.Ce-i drept chiar m-a ajutat.Am devenit indiferenta fata de el pina in decembrie cind el iarasi a aparut in viata mea.La sfirsitul lui decembrie m-a sunat si mi-a spus ca regreta mult de tot ce s-a intimplat in cele 11 luni, ca in aceste 4 luni in care nu ne-am vazut deloc, nu am comunicat deloc si-a dat seama ca de fapt nu poate fara mine, si mi-a mai promis ca o sa se schimbe si la sfirsit mi-a mai spus ca ma iubeste.Raspunsul meu a fost NU, i-am spus ca prea multe rele au fost intre noi si nu pot uita tot ce a fost.A doua zi iarasi m-a sunat si m-a intrebat daca nu cumva m-am razgindit la care eu am spus ca nu.
Din acel moment totul iarasi a luat o intorsatura.Trecusera vreo 2 zile decind el m-a rugat sa il iert si l-am lasat pe actualul(cel care m-a ajutat sa il uit) nici acum nu stiu de ce, dar nu ma atragea nimic la el.Si iata ca acum in ianuarie m-am intilnit in club cu el, nu-l vazusem de patru luni niciodata si acum cind l-am vazut totul e schimbat: si-a schimbat vocea, se comporta cu totul alfel.Cind am trecut pe linga el s-a facut ca nu ma vede, a incercat sa nu ma priveasca cu toate ca am observat ca ma privea cu coada ochiului.Acum incepem sa ne vedem mai des pentru ca grupul nostru se reuneste si avem prieteni comuni.
Simt ca imi revin sentimentele si ca de fapt el mereu a fost in inima mea, si nu mai e loc pentru altcineva.Si mai stiu ca acest lucru nu duce la nimic bun,pentru ca sint sigura ca nu s-a schimbat.E genul de baiat atragator,cu ochi albastri dupa care sint obsedata foarte multe fete si lucrul acesta pe el il influenteaza iar eu asta nu pot suporta.Ce sa fac? Nu vreau sa sufar, dar el fericita nu ma va face, nu mai am incredere in el.

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Daca esti constienta ca nu o sa te faca fericita, atunci de ce te amagesti? Chiar daca te vrea inapoi, nu e de ajuns sa te sune 2 nopti la rand si sa se roage. Stii mai trebuie si fapte. Priveste in sufletul tau si dati seama, ca ai trecut printr-o perioada grea, si ti-a fost greu sa il uiti. Vrei sa il ierti si sa iti mai faca ceva si dupa sa suferi, dar mult mai rau.
Stii a avut ocazia sa ramana in viata ta cand i-ai dat atatea sanse. Si nu a profitat de ele. Si acum te cauta pentru ce? La el e mai mult chestia ca te-a avut si nu suporta gandul ca nu te mai are. Nu neaprata ca te iubeste, daca te iubea iti zic eu ca era numai al tau, nu al tuturor. Eu iti zic sa treci peste, cel mai bine, daca nu vrei ca pe viitor sa suferi si mai mult.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te impaci cu il vei suferi din nou, eu cred ca tu esti fata desteapta si vei sti ce e mai bine pentru tine... tipul nu te merita

evenso
| evenso a răspuns:

El este foarte constient ca este irezistibil, nu doar pentru tine.
Iar tu ai ghinionul de a fi "fermecata" de el.
Esti in situatia cand inima iti spune un lucru, dar mintea total altceva.
Dupa cum ai descris el nu este de incredere si te va face sa suferi si de acum inainte.
Ar trebui sa fii tare sa-ti spui "Stop joc" si sa rupi cu el orice fel de comunicare, pentru ca atata timp cat discutati el va avea mari sanse sa te recucereasca ceea ce nu ar fi bine pentru tine doar pentru scurt timp.

| Azµre a răspuns:

Dacă încredere nu există, atunci relația nu își mai are rostul!