| florynuk a întrebat:

Am nevoie urgenta de o poezie, niste versuri dragute.sau un paragraf despre dragoste. Trebuie sa ii scriu iubitului meu. si el o sa mi scrie mie si o sa facem schimb diseara. n am nici o idee ce sa ii scriu. va rog ajutati-ma... m -am gandit si eu la ceva simplu, spus din inima dar pe verso as vrea sa ii scriu si altceva. dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

1.Esti cu mine oriunde ma duc,
Ori sunt in cer, sau sunt pe pamant
Eu te port in suflet si in gand
Cu tine niciodata nu mai plang.
Ne iubim ca niste visatori,
Din noapte pana in zori...
Ma adormi pe un covor de flori
Si imi dai
Mii de fiori.

2.E un pic ciudat cum oare,
Fara o secunda cu tine doare,
Si ajunge sa-te atinga...sa poti zbura...
Am nimic fara tine,
Si tot ce-i mai frumos in viata mea
E doar din vina ta.Te iubesc!

4 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

" Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

" Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

" Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC!

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "
Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

" Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

| DarQueen a răspuns:

„Dragoste.
Etern suspin în urma une umbre
Blestem adânc în inima rănită
Ploaie caldă într-o seară de Februarie
Cuvânt prea scurt pentru ceea ce înseamnă...
Dragoste.

(nu prea am inspirație, și de obicei scriu versuri)
Dacă te ajută, cu plăcere.
Dacă nu, e am încercat.
Baftă! Și să fi iubită! happy

| Robby94 a răspuns:

Poi stiiu eu cateva happy :
1.Am ravnit la tine.Nu aveam niciun drept sa te vreau – dar m-am intins si te-am luat oricum.
2. Daca totul ar pieri si n-ar ramane decat el, eu as continua sa exist...Iar daca totul ar ramane si el ar fi nimicit, universul s-ar transforma intr-o uriasa lume straina mie si mi s-ar parea ca nu mai fac parte dintr-insa!
3.Cum ti-a supt moartea mierea rasuflarii! Dar ti-a ramas, in ciuda ingroparii, divina frumusete intiparita pe chipul tau.Si n-ai fost biruit!

Răspuns utilizator avertizat