| Anonima283 a întrebat:

Am niște întrebări.
1. Dacă am făcut 2 teste de sarcină și au ieșit negative după 33 de zile, pot fi însărcinată?
2.Sarcina extrauterină iese la test?
Dau fundă happy

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Dupa trecerea a 21 de zile de la contactul sexual se considera ca rezultatul testului e unul valid/corect asadar daca ambele teste au fost negative nu esti insarcinata. In ceea ce priveste sarcina ectopica sau extrauterina aceasta e depistata de testul de sarcina la fel ca una implantata in cavitatea uterina. Daca exista una pe test ar fi aparut 2 liniute dupa trecerea a 33 de zile de la conceptie. Multe sanatate

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

1. nu
2. da