| dtcvygk a întrebat:

Am o criza foarte mare deci...am un coleg de cls si i foarte dragut si de treaba si imi place de el si o data am prins curaj si i-am zis dar raspunsul lui a fost ca este normal sa imi placa de el (foarte ironic)laughing dar nu am mai continuat ideea... iar mai nou a aparut un baiat care m-a intrebat daca doresc sa fiu cu el si eu i-am zis nu dar nu din alt motiv doar acela ca mie inca imi place de acel baiat din clasa mea.Ieri de valentines day am fost sa ii cumpar un mic suvenir dar m-am intalnit accidental cu celalalt tip si m-a intrebat pentru cine este cadoul si eu i-am zis ca nu pentru el ci pentru altcineva(adica batului din clasa). O prietena mai buna l-a intrebat daca ii place de mine sau care ii faza ca inainte nu am clarificat nimic concret, iar acesta i-a spus ca ii place de mine dar nu atat cat sa fim impreuna.Sunt de acord cu decizia lui pentru ca intr-un fel si eu simt la fel adica omg suntem in aceeasi clasa si ii ciudat asa si imi este si un prieten foarte bun intre-timp.Cadoul inca nu i l-am dat pentru ca a spus ca vom merge noi la un suc si il voi da acolo ca sa nu vada nimeni adica nu stiu ce sa fac deoarece din 2 nu m-am ales cu niciunul dar sincera sa fiu cel pe care l-am refuzat l-am refuzat cu un moiv ca il cunosc de mai multi ani si stiu ca este de treaba dar doar cand este fara prieteniii lui iar celalalt ii de treaba tot timpul cu mine si ma intelege dar nu ii place indeajuns de mine si nu stiu ce sa faccrying((((

Răspuns Câştigător
| Emilia998 a răspuns:

Uite.conteaza pe cine placi tu... Daca il vrei pe tipu din clasa cu tine trebuie sa ai rabdare cu el pentru ca el a avut un fel de soc cand a auzit ca tu il placi, chiar daca nu a aratat-o.Deoarece din cate ai zis tu te intelegi foarte bine cu el si cred ca v-ati intelege si intr-un cuplu trebuie doar sa stii cum sa il abordezi.Cred ca e un tip amuzant incearca sa fii si tu m-ai amuzanta si sa faci glume mai amuzante decat ale lui.Si SA INCERCI SA FII UNPIC MAI RECE CU EL.Asta e o regula a atractiei. Sper sa iti fie de folos sfatul meu. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, problema asta mi s-a intamplat si mie dar el pe mine ma iubea, scria pe caietele lui cecilia + madalin = love dar nu a tinut mai mult de 2 ani, ca l-am prins sarutandu-se cu prietena mea cea mai buna; deci a fost tragic pentru. mine cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying

| blackangel_7400 a răspuns:

Ascultă, daca chiar îl placi pe baiatul din clasa ta nul lăsa să te vadă disperată după el. Cum a zis Emilia998 fi mai rece cu el, dar ai grijă totuşi săl mai bagi în seama cîteodată. Stai cu alţi baieţi din clasă sau nu şi încearcă să vii foarte aranjată cît să te observe. Şi poartăte foarte diferit, arata-i ce ar vrea el să vadă de la o iubită