| buburuza_2933 a întrebat:

Am o dilem. m iubit de aproape 6 luni, timp in care s-a indragostit de mine. Ma iubeste f.mult si mi-a aratat-o de foarte multe ori, insa eu nu simt nimic pentru el. I-l vad ceva mai mult ca un prieten, in res. u stiu ce sa fa. i-e frica sa nu-l ranesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna.sinceritatea e cea mai buna solutie, adica inteleg ca nu vrei sa il ranesti, dar mai mult rau va faceti la amandoi, atat lui ca e cu cineva care nu il iubeste, cat si tie, nu trebuie sa stai cu cineva doar din mila, sau ca sa nu il ranesti, asa e viata, daca nu il iubesti, asta e, nu poti sa ii comanzi inimii, mai devreme sau mai tarziu tot s-ar ajunge la despartire si e mai bine acum decat mai tarziu, nu il amagi ca nu merita asta, mai bine propune-i sa fiti amici, vb serios cu el si vedeti ce ramane de facut, desi va suferi, ii va trece, iti va multumi intr-o zi poate pentru sinceritate, asta nu e o relatie adevarata in care esti cu cineva doar asa la plezneala!

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu il iubesti acum nu l-ai iubit nici la inceputul relatiei. Parerea mea e ca cel mai bine e sa nu te implici intr-o relatie unde stii ca nu pot fi sentimente. Sunt sigur ca inca de la inceput ai simtit asa ceva. Trebuia sa ii spui atunci. Eu in fiecare relatie in care am considerat ca nu pot iubi fata respectiva, am preferat sa nu ma implic de la inceput pentru ca ea sa nu sufere. Cam asta trebuia sa faci tu. Acum nu stiu ce pot sa iti spun. Ai putea sa te desparti de el si sa ii spui adevarul sau sa ramai cu el dar sa nu fii fericita. Daca o persoana te iubeste de obicei eu stiu ca e imposibil sa ramai indiferent la asta. Dar acum ma rog, se mai intampla. Orice ai face el va fi ranit, de asta fii sigura. Acum tu gandeste-te daca il minti pe el, te minti pe tine sau ii spui adevarul.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Cred ca este cazul sa vorbesti cu el. Inteleg ca nu vrei sa il ranesti dar mai bine ii spui ceea ce ai pe suflet si ce simti pentru el. Caci as. a ajunge sa te iubeasca si mai mult si doar il vei amagi. Mai bine ii spui adevarul, caci cred ca si tie iti este destul de greu sa stai doar asa cu el.

Succes!

| simoSTAR a răspuns:

Pai cred ca l-ai ranit in tot timpul asta in care ai stat langa el fara sa ii impartasesti sentimentele... daca nu si-a dat seama ca nu simti ca el inseamna ca e orb sau u o buna actrita. ce astepti? gandeste-te la tine, poti intalni pe cineva pe cxare sa il iubesti, si el la fel.cineva care sa ii impartaseasca sentimentele! trece timpul si voi pe langa el.