| BlueHusky a întrebat:

Am o dilema, azi am fost cu un amic sa vorbim intr-un bar, intamplarea a facut sa fie ziua barmanitei (pe care am mai vazut-o o data) cred ca ii place de mine, nu am vorbit cu ea pana acum dar se uita mereu la mine (si mie imi place de ea), cand a venit sa ii cantam "la multi ani" aproape ca ne-am sarutat... cred ca m-am indragostit de ea numai ca numai de asta nu am "nevoie" acum crying... da / nu?

3 răspunsuri:
| Tudor_4078 a răspuns:

Du-te intr-o dimineata cand nu sunt sau nu prea sun chienti si iato co cafea ceva un suc si fai si ei cinste cu ceva, roag-o sa iti tina companie, si astlef ai ocazia sa vb cu ea...nu-i zice chiar din prima ca o placi ca poate o speri, si asa mai departe mai vb mai treci pe la ea, si cu timpu va imprieteniti mai bine si...Bafta

| BlueHusky explică:

crying nu cum sa o agat intreb... intreb daca in conditiile in care nu am neovie de "asta" totusi ar fi bine sa vorbesc cu ea?

| Romancutza a răspuns:

Da, ar fi bine sa vorbesti cu ea. Puteti fi doar prieteni, nimic mai special.Cand tu vei stii ca este timpul sa ai o prietena, atunci poti sa avansezi.

Nu poti spune ca te indragostesti de ea daca nu o cunosti, deci vorbeste cu ea, sa o cunosti mult mai bine.