| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema, nu stiu ce sa cred sad
Am prieten de 2 luni si ieri am fost la el acasa.
A vrut sa o facem, ne.am dezbracat dar eu m.am razgandit apoi.
Si i.am zis asta si s.a suparat cam tare.
Ce sa cred? oare sta cu mine doar pt sex sau chiar ma iubeste
Apoi am vorbit de asta si tare imi e frica sa nu se desparta aceasta faza sad

12 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

2 luni nu e o relatie, poate relatie sexuala

| DeeaMarry a răspuns:

Cum poti sa crezi ca te iubeste, dupa 2 luni de relatie? straight face Si se mai si supara pentru ca nu vrei sa faci sex cu el...
Nu inteleg unde-i gasiti!
Tu ce cautai la el acasa? Nu ti se parea evident ce urmeaza?!

| AlexanderAdrian a răspuns:

1. Dragostea e un sentiment absolut complex care in conditii ideale contine mai multe elemente printre care si atractia sexuala. O relatie NU e relatie fara sex. Deci let's cut the bullshit, dragostea se demonstreaza SI prin sex, nu exista o relatie normala intre doi parteneri fara sex. Iar in general, mai ales la varsta adolescentei si tineretii, dragostea inseamna 50%, cel putin, atractie si sex. Ne tot invartim in jurul cozii idealizand si spunand baliverne. Daca nu faci sex intr-o relatie atunci e ca si cum ati fi frati sau colegi de scoala.

2. NU e nimic rau in faptul ca te-ai razgandit, se intampla extrem de des si el ar trebui sa stie asta si sa te inteleaga. Nu au intrat zilele in sac, puteti face sex si la cateva luni dupa ce ati inceput relatia.

3. N-avem de unde sa stim daca sta DOAR pentru sex sau chiar te iubeste. Insa sa-ti intre bine in cap ca sta cu tine SI pentru sex. Asta inseamna o relatie - sex, respect, intelegere, subiecte si preferinte comune, si mai tarziu o familie, un copil, responsabilitati si in tooooot timpul asta, ce crezi? sex si sex sau na, dragoste, love making, zi-i cum vrei.

| neutrino a răspuns:

Nu este vremea sa stea cu tine numai pentru sufletul tau nobil si ochii tai frumosi, in conditiile in care mai vii si acasa la el si mai intri si in dormitor!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai vrut sa faci sex cu el atunci de ce l-ai excitat?

| Fatamuntilor a răspuns:

Era interesant de stiut cati ani aveti voi.Sau daca baiatul e cu mult mai mare decat tine.
De obicei baietii de +18 ani cauta fete de 15 -16 ani, sau chiar mai mici tocmai pentru asa ceva.Si tu ai partea ta de vina pentru ca l-ai excitat.Trebuia sa refuzi din prima.
Apoi 2 luni e cam putin pentru a-ti da seama ca il iubesti indeajuns pentru a face sex.

| Alcyon a răspuns:

Daca se desparte, inseamna ca nu te-a vrut decat pentru sex si ca doar asta il leaga de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se desparte de tine atunci, da, chiar a stat cu tine doar pentru sex. Daca mai ramane cu tine dupa acest episod e posibil sa o faca in speranta ca veti face sex...

Nu avem de unde stii care sunt motivele din spatele relatiei tale cu respectivul. Totusi, fa-ti un favor si informeaza-te ce trebuie sa faci si de ce trebuie sa te feresti inainte de a-ti incepe viata sexuala.

| Lavii007 a răspuns:

Daca se desparte de tine inseamna ca doar sex a vrut de la aceasta relatie din moment ce vrea sa incheiati relatie pentru ca l-ai refuzat. Daca te iubeste mai asteapta si el putin.

| DiidiiDuuda a răspuns:

Nu trebuie sa te superi sau sa ai dileme pentru un baiat care se gandeste doar la sex. desparte-te de el, ai si tu putina demnitate feminina. Nu ii fa pe plac din prima, o sa te aibe la degetul mic.

| Disperatu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el. Spune-i ca va cunoasteti de prea putin timp si nu se poate sa faceti sex dupa doar 2 luni.Ia-l pe o banca undeva intr-un parc si discuta cu el.E imposibil sa nu inteleaga daca chiar te iubeste. Daca el o sa continue cu SEX SEX SEX SEX! ar fi mai bine sa te desparti cu el.Dar totusi incearca sa vorbesti cu el.

| S1 a răspuns:

Salut! Este bine ca ai luat aceasta decizie, dragostea nu se demonstreza prin sex, si ar fi bine sa te desparti de el, nu poti sa faci sex cu el findca va stiti doar de 2 luni si el se gindeste doar la sex si va incerca din nou.Te sfatuesc sa te desparti si o sa gasesti un baiat potrivit pentru tine.