| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema si am nevoie de pareri si ajutor... va rog.
poate suna ciudat sau aiurea dar sa trecem la subiect : Am un amic si din surse sigure stiu ca ma place si stiu ca ar vrea o relatie cu mine, adevarul este ca este destul de evident iar de cateva luni de cand ma stie tot incearca acest lucru. Dar problema nu este aici, problema este ca la inceput nu l-am prea simpatizat si nu era tocmai in gratiile mele dar vorbeam cu el si ii raspundeam la sms, vorbeam la telefon si pe net.Dar nici aici nu e problema, problema este ca nu mai prea vorbeste cu mine de ceva timp incoa doar daca il sun eu si nu mai vorbeste cu mine nici pe net.Recent am facut doar noi doi o iesire si la despartire m-a sarutat, nu ca ar fi primul sarut dar pur si simplu nu stiu ce sa inteleg.
Aceasta ignoranta de la el e ceva normal? mie nu mie se prea pare dar de ce nu mai vorbeste cu mine k doar au trecut cateva zile crying

poate pare disperata povestea dar nu miar strica putin ajutor de la voi si -as fi recunoscatoare. funda pentru cele mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Cum spune si Lolita, poate te ignora ca sa il cauti si tu, dar, pentru ca sunt si eu barbat si am trecut prin faze asemanatoare iti spun un mic secret al baietilor (barbatilor). Noi baietii (majoritatea) cand ne place o fata, si aceasta nu ne da prea multa importanta, devine si mai interesant, dar totul tine mai putin de 1-2 saptamani, pentru ca ne plictisim repede cand vedem ca nu primim aceleasi reactii si de la fata. Baietii sunt mai emotivi decat fetele, iar cand un baiat isi ia inima`n dinti si transmite semnale clare ca ar fi interesat de o relatie, si fata nu reactioneaza ca atare, baiatul da inapoi, si cauta altceva. Si sa vorbim si despre acel "sarut"...acel sarut a fost apogeul curajului lui de a-ti transmite ca te place, iar daca tu nu ai sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, sau pe placul lui, ori ai sa il pierzi, ori o sa gaseasca foarte repede pe altcineva, ori nu o sa te mai placa pentru ca o sa se simta inhibat pentru ca te-a sarutat si nu ai reactionat cum spera el, si asta i-a scazut respectul de sine (Egoul). Totul depinde de tine, si de timpul pe care il considera el ca ar mai putea sa ti-l atribuie. Bafta. happy

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Brace yourselves, Diablo 3 is coming!

| LolitaLempicka a răspuns:

Probabil te ignora ca sa-l caauti si tu...sa vada si un semn din partea ta.

| kissandhug a răspuns (pentru LolitaLempicka):

I-am tot dat semne si l-am cautat dar este prea indiferent

| LolitaLempicka a răspuns (pentru kissandhug):

Tu vrei sa fiti impreuna?
daca da, intreeaba-l pe el ce are de gand, ca nu ii intelegi comportamentul si atitudinea.
ca la inceput ai gresit pentru ca erai indiferenta, si acum s-a intors roata si tie nu.ti place...chestii din astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate a vazut ca doar el te cauta doar el te baga in seama.tu nu faci nici macar un pas. poate si-a dat seama ca nu esti interesata..asa inteleg si eu din ce spui.ce sa iti fac daca esti rece.

| kissandhug a răspuns (pentru anonim_4396):

La inceput era asa dar apoi am inceput sa vb cu el mai mult am pus si eu mai mult interes chiar mi-am dat la o parte prietena comuna pentru el

| k_7073 a răspuns:

Ar trebui sa iti dai seama ce vrei de la el, sau, sau
sau te cupleci cu el sau il lasi in pace
dupa care sa ii spui si lui ce ai dori.
daca iti e foame, mananci
daca nu poti manca, faci orice sa uiti de foame
dar sa iti fie foame si sa ti se fluture constant senvisul in fata, nu merge
in plus cred ca a fost pe aici zilele trecute si l-am sfatuit sa te uite happy

| kissandhug a răspuns (pentru k_7073):

Nu am de unde sa stiu exact ce vrea pentru ca uneori se comporta de parca suntem amici si atat, uneori parca suntem starini si de cele mai putine ori se comporta ca un potential iubit

| kissandhug a răspuns (pentru k_7073):

Plus de asta el nu frecventeaza sit-euri de genu

| k_7073 a răspuns (pentru kissandhug):

Ce vrei tu, am zis ( sa iti dai seama ce vrei TU de la el)
si el si site-ul era doar o glumita

| culmea a răspuns:

Nu te baga in seama.

| klumea a răspuns:

Te-ai indragostiiit, ai pus botu, acum e randul lui sa nu te bage in seama cum ai facut tu cu el la inceput. laughinglaughinglaughing acum o sa suferi si tu.

| kissandhug a răspuns (pentru klumea):

Nu m-am indragostit si inainte mai avea momente in care pur si simplu parca uita de mine dar vreau sa nu se mai ajunga in acest punct

| kissandhug a răspuns:

Onio mersi pentru sfat dar nu cred ca vreau sa fiu eu eceea care il tot bate la cap ba sa iasa afara ba sa vorbeasca cu mine.si acel apogeu ei bine avand in vedere faptul ca nu a fost primul incep sa cred ca vrea ma tina pe margine si sa se foloseasca de mine doar cand nu mai are ocupatie