| GabrielaGabriela9856 a întrebat:

Am o fată, are 16 ani ea, vrea sa aibă contact sexual cu iubitul ei. E împreună cu un băiat de aceeași vârstă, doar ca nu sunt sigura dacă să o las sau nu, ea mi-a zis ca vrea doar ca a zis sa nu îi zic tatălui ei(soțului meu).Ce pot face în situația asta?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o înveți să se protejeze corect, că sex tot va face odată și odată

| Violleta2022 a răspuns:

Sa o educati si sa-i explicati ca la 16 anisori NU este recomandat sa aiba sex deloc, fiindca este prea mica sa se joace cu ceva atat de periculos, care poate duce la sarcini nedorite.

| Hshdb a răspuns (pentru Violleta2022):

Pt asta exista PREZERVATIV, va rog frumos generația din ziua de astăzi este altcumva oricum va face este mai bine să știe de la mama ei să se protejeze etc decât să facă fără știrea ei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hshdb):

Degeaba exista prezervativ daca nu-l foloseste nimeni, fiindca ii musca de puta, ii manaca de degete sau cine stie ce le mai face, ca de aia este Romania in topul tarilor cu avorturi facute de adolescente, fiindca nu vor sa foloseasca prezervative deoarece nu au educatie si apoi, isi incep viata sexuala de prea mici.

| Madaxo97 a răspuns:

Oricât îi vei interzice tu, ea tot va face probabil, nu prea îi trebuie permisiunea ta, 16 ani fiind vârsta legală pentru consimțământ sexual, mai bine explică-i despre protecție, dacă face sex măcar să facă protejat.

| Marius22222222222 a răspuns:

Are 16 ani!

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu o lasa altfel va ajunge rau

| ZappyTV01 a răspuns:

Fara la 16!

| Hshdb a răspuns:

Respectați decizia ei indiferent de ceea ce va fi eu vă recomand să îi explicați ce riscuri implică și cum să se protejeze, și să nu îi spuneți soțului e mai mult între femei.

| Justanairhead21 a răspuns:

Well, aici nu e vorba de lasat voie sau nu. sunt strict alegerile ei. Ii puteti explica cum sa se protejeze si sa evite o sarcina nedorita/boli sexuale. Puteti purta o discutie mult mai deschisa in acest sens. Daca are sprijinul si deschiderea din partea dvs, o sa fie mult mai deschisa si o sa vina mereu sa discute diverse subiecte cu dvs decat sa vb cu o prietena care ar putea sa ii spuna baliverne.

| MestrulYoda a răspuns:

Sa o inveti sa faca

| yourwish a răspuns:

Daca aveai băiat l.ai fi lăsat happy?
Mai bine vezi/întreabă ce intenții are acel băiat, deși nu cred că vrea să rămână cu ea for3ver happy