| Pantera2010 a întrebat:

Am o fosta colega din generala care s-a maritat acum 1 an si ceva si vrea sa aiba un copil si ea nu-s stie cum sa faca sa aiba baiat si ii e rusine sa zica la sotul ei si m-a intrebat pe mine eu nu am numa 15 ani si nu stiu multe despre sarcina unei femei...va rog fete voi care ati trecut peste asta explicati-mi cum sa faca sex laughing cu barbatu ei sa aiba baiat .sa ii spun mersi

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are cum sa stabileasca sexul copilului. Teoretic, are mai multe sanse sa faca baiat daca face sex chiar in ziua ovulatiei (stabilita prin teste de ovulatie), dar practic e voia Domnului si asa e bine s-o lasam.

| monyk a răspuns:

Buna
Explicatia este simpla. Atunci cand femeia este nemultumita, se creeaza un mediu acid. Spermatozoizii contin atat cromozomul X dar si Y. Spermatozoidul continand cromozomul X (specific sexului feminin) este mai mare, mai rezistent, dar mai lent in miscari.

Spermatozoidul care contine cromozomul Y (specific sexului masculin) este mai mic, mai vioi, si foarte rapid. Mediul fiind acid, produs
de starea psihica a femeii, va favoriza spermatozoizii X (pentru sexul feminin), pentru ca fiind mai mari, sunt mai rezistenti la mediul acid
decat cei masculini, si deci au sanse mai mari sa fertilizeze ovulul, inaintea spermatozoizilor cu cromozom Y.

Deci daca va doriti fata, trebuie sa va simtiti nemultumita, neiubita, neapreciata, si alte adjective incepand cu ne- si restul o sa vina de la sine.

2. In cazul in care vrei baiat, aici intervine foarte mult atitudinea barbatului. El trebuie sa te ajute sa te simti iubita, rasfatata, implinita. Starea ta de multumire generala va crea un mediu bazic, propice pentru ambele tipuri de cromozomi.

Insa pentru ca spermatozoizii cu cromozom Y (pentru sexul masculin) sunt mult mai rapizi si mai mici decat cei cu cromozom feminin au mai multe sanse sa ajunga la ovul si sa-l fecundeze inaintea spermatozoidul cu cromozom X.

Deci atentie mare la preludiu, simte-te iubita, traieste actul sexual la placere maxima, si asta o sa te ajute sa ai un bebelus, si nu o bebelusa.

3. Si inca un pont, pentru cele care isi doresc un baietel. Evitati sa faceti sex pentru o saptamana sau doua... Va fi greu, insa succesul va fi mult mai mare.

| CevaNormal a răspuns:

Pai logic dupa toate sfaturile reiese ca ar trebui sa se duca la medic, ala sa i-a pe cale microscopica hromozomul Y de la barbat si sa-l introduca artificial, si voila-- baitel mititel happy

| cary a răspuns:

Nu trebuie sa faca ceva anume...asa ceva nu se planuieste...este norocul! tot ce a citit ea vreodata despre pozitii sau diete pe care daca le tii faci baiat sunt doar niste prostii...nici macar medicii nu te pot ajuta cu asa ceva!

| putzulica a răspuns:

Pai acei spermatozoizi sunt de 2 feluri nu mai stiu cum se numesc... dar unu e pentru fata si altu pentru baiat.acolo ies cu miile. ovulul primeste doar un singur spermatozid. Si depinde care ajunge primul! intelegi? este dupa noroc... s-au daca poata sa i coordonezelaughingrolling on the floor. Sper ca am ajutat-o pe pr ta.winking spune-i asta.

| sym0nyck a răspuns:

Pai ca sa iasa baiat... in timpul actului. barbatul trebuie sa stes desupra laughing. si daca vrea fata. atunci femeia sta deasupra rolling on the floor
winking o sa vada peste 9 luni ca am avut dreptate rolling on the floor

| peanut a răspuns:

CrystynaMondiala (ce nume...), limbaj ca al tau nu are nici cel mai jegos boschetar. Sigur te consideri fata/femeie cu limbaju asta?

| lora_9285 a răspuns:

Intra pe contraboli.ro si acolo cauta articolul care trateaza acest subiect scris de colegul nostru Laur.Se numeste, cum sa alegi sexul bebelusului? Poate aceasta informatie o poate ajuta cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-i să-l întrebe pe bărbatu-su unde și cum l-au conceput ai lui pe el și rezolvați problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e fosta ta colega inseamna ca si ea are 15 ani.cum sa maritat acu un an si ceva? serios fetitelor umpletu TPU de intrebari prostesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati batut capu degeaba cu explicatii! Nu va dati seama ca fata asta de 15 ani minte...cum ar putea sa aiba o fosta colega care sa maritat de un an jumate? colega n-ar avea tot 15 ani? la cat sa maritat la 13 ani? e imposibil? mai fata draga puteai sa intrebi si tu frumos nu sa inventezi povesti...

Răspuns utilizator avertizat