| 1234567890123456789 a întrebat:

Am o intrebare, am 14 ani si nu am avut niciodata ciclu menstrual, dar am facut de doua ori dragoste cu prietenul meu, dar problema este ca ultima data prezervativul prietenului meu s-a rupt, pot sa raman insarcinata? sau sa nu am ciclu menstrual niciodata din aceasta cauza? va rog sa ma ajutati.multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| mirabella_1176 a răspuns:

Doamne ai inebunit fato? d la 14 ani? nu cred ca ai vrea sa iti imaginezi cum ar arata corpul tau la 18 ani cand vei fii deformata. doamne nu gandesti? la 14 ani trebuie sa inveti
sa t plimbi cu fetele dar nu sa te f! wof doamne eu am 18 ani s nu ma gandesc asa de tare sa mi incep viata sexuala! o sa ajungi o parasuta daca continui asa

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa ramai insarcinata daca cumva menstruatia trebuia sa vina peste cateva saptamani. Ciclu menstrual vei avea, cu mari probleme, desigur pentru ca ti-ai inceput viata sexuala atat de devreme. Oricum, este extrem de important sa ajungi cat mai repede la ginecolog, fiindca tu ai risc crescut de cancer de col uterin si trebuie sa-ti faci consultatii si analize periodic (cam la 6 luni). Acum insa trebuie sa te vada un ginecolog cat mai repede (maine, sau cel tarziu poimaine).

| Floreenofficial a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa nu ai ciclu. laughing
sa speram ca nu si-a dat drumu in tine.

| Vizitiul a răspuns:

Mirabella-nu-i critica persoana, ci fapta pe care a comis-o, multi parinti gresesc amarnic cand critica copilul si nu fapta acestuia. Copilul o sa creada ca nu este inteles de nimeni, o sa creada ca toata lumea e contra lui, acest lucru duce la inchiderea-n sine si cel mai grav, o sa devina solitar. Avand in vedere ca sunt tineri aspiranti in viata, acum fac distinctia dintre bine si rau, cei maturi au datoria sa-i invete, sa le dea povete si nu sa inceapa cu certuri, zbieraturi si uneori agresivitate.
1234567890123456789-te duci repejor si-i comunici mamei tale ce ai facut, fara rusine, vorbiti ca doua femei, ce ai tu are si ea, nimic in plus una fata de cealalta. Daca nu ti-a venit ciclul menstrual nu poti ramane insarcinata (in acesta privinta nu-ti face griji.) Dupa cum am spus mai sus, te duci si-i comunici mamei tale, in final o sa ia o decizie.

| Farcas a răspuns:

Woooww, ce inventiva esti.Menstruatia nu ti-a venit dar tu deja ti-ai inceput viata sexuala. Din cate stiu eu nu poti ramane pana nu ai prima menstruatie dar sincer nu stiu ca nu am fost in situatia asta.Eu zic ca ar fi bine sa stai de vorba cu mama ta, sa o intrebi pe ea si in asa fel afli si parerea ei despre ce ai facut big grin Oare o sa-i placa ce zici?

| unione a răspuns:

Si baiatul era vreun unchi?

| AndutzaAndu a răspuns:

Dacă nu ai menstruaţie, atunci nu poţi să rămâi însărcinată.
Şi mai ţine-ţi în frâu...

| GdX a răspuns:

Te-ai **** de la 14 ai? Clar esti o curva.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Nu critic ceea ce ai facut, dar iti spun ca nu e bine. Totusi, ai 14 ani! Gandeste-te bine la ceea ce vrei si las-o mai moale cu sexul. Vrei cumva ca la 18 ani sa fii deformata, sau sa `dai lectii la virgine`? Nu cred. Asta e 1 la mana.
In al doilea rand, daca nu ti-a venit inca, nu poti ramane insarcinata. Discuta cu mama ta. Mama e intotdeauna cel mai bun prieten. Chiar daca o sa te pedepseasca pe viata, iti va spune ce trebuie sa faci. Spune-i si prietenului tau ca, momentan, stai pe tusa. Cum a spus si bandreea, daca te iubeste, va intelege.

Ai grija! :*
Adda

| LOVEsick a răspuns:

Nu poti ramane, insa problema e ca esti prea mica pentru a-ti fi inceput viata sexuala. Si pe deasupra vad ca nu stii prea multe in legatura cu acest subiect. Sincer, sper sa fie o "poveste" toata chestia asta. Eu am aproape 18 ani si nu mi-am inceput-o, iar tu deja ai facut-o la 14 ani. Daca tot ai vrut sa faci pasul asta, macar ar fi trebuit sa te documentezi.

| →s ♥ ą← a răspuns:

Cum sa nu ai menstruatie?laughing.
nu ramai.

| negrutzaa a răspuns:

Stai linistita ca nu o sa patesti nimic, singura problema e ca ti-ai inceput viata sexuala cam devereme, si mai ales ca inca nu ai avut ciclu, te-ai gandit inainte sa o faci ca asta ar putea sa ti deregleze metabolismul, presupun ca mama ta nu stie ca ti-ai inceput viata sexuala, si daca o sa ai dereglari menstruale, si nu ti va veni ciclu ea te va duce la ginecolog si acolo va constata ca nu mai esti virgina, gandeste-te mai bine ceea ce vrei sa faci, ia-o mai incet cu sexul pana iti vine ciclul macar, si traiesteti copilaria, pentru ca pot aparea multe complicatii pe care nu cred ca ti le doresti, explica-i asta prietenului tau si daca te va intelege inseamna ca tine la tine, daca nu chiar nu te merita!

| slam a răspuns:

In legatura cu ciclul ai putea sa mergi la un ginecolog happy sau cel mai bine e sa vb cu mama ta

| lilpop97 a răspuns:

Doamne fereste 14 ani eu am aproape 13 mie deja de la 10 mi. a venit menstruatia. Stai linistita nu ramai gravida si nici nu iti afecteaza menstruatia mamei mele i. a venit la 17 stai linistita si potolestete cu sexul la 20 de anii vei fii deformata rau! A si daca mama ta e intzelegatoare spune. i daca nu pastreaza secret ca alfel vei avea probleme serioase ( parintzi defiecare data cand faci ceva oricat ar fi de rau : sa pici la o lucrare o sa zic mai intai sexul si apoi asta mai tarziu zici ca ai ramas insarcinata sau repetenta ) Sper ca te.am ajutata p:*:*p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani o sa dai lectii de sex la virginesmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani eu am 21 ani si nici nu am facut-o inca si arat destul de bine doamne la 14

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai ramas gravida pentru. ca inca nu ti-a venit ciclul, dar avand in vedere ca ti-ai inceput viata sexuala inainte de menstruatie, pui in pericol sanatatea ta...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frtae ce e asa de iesit din comun ce dracuu am 12 ani si am facut-o de 8 ori dara m ciclu de la 8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata. daca faci dragoste si nu ai ciclu nu poti ramine insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma ca iti sp dar numai o curva face astarolling on the floor...si eu am tot 14ani si nici mie nu mi-a venit menstuatiahappy. dar sincer sa iti sp mi-e frica sa imi incep viatabig grin

| Silviaa a răspuns:

Waw eu cred ca nu vei ramane insarcinara daca nu ai menstruatie dar sa stii ca ar fi bine sa vb cu mama ta! trebuia sa te gandesti la consecinte! pupici

| vulpitza_9738 a răspuns:

Pff...nu prea stiu ce sa spun.Sunt de varsta ta si sincer n-am nici cea mai mica intentie sa fac ceea ce ai facut tu.Cat despre a ramane gravida asa cum ti-au spus si ceilalti nu-ti fa griji dar incearca sa o lasi mai moale acum cu sexul.

| Buzy_Dany_1995 a răspuns:

Acum 3 zile am făcu cu gagica mia și din greșeală am lăsat în ia dar faptul e ca ia are 16 ani și încă nu i-a venit ciclu și ași vrea să știu dacă pote rămâne în sarcinata?

| anaairam1957 a răspuns:

Bai oameni nu știți decât sa criticați si sa infricati fata. cine nu a fucuta încă bravo lor ăsta nu înseamnă ca îi curva sau mai știe ce și în legătură cu deformarea corpului îi vrajeala dar draga mea dacă ai făcuto ăsta e nu mai poți sa dai înapoi dar mai bine vb cu mama ta sa mergi la un ginecolog sa Îți facă o consultați și nu te mai lua după toată lumea ca te inbolnavesti sau ca te deformezi depinde de corpul fiecăruia în cel mai rău caz s-ar putea sa faci o micoza sau o mica infecție mai bine mergi la doctor și dacă ai început ai mare grija fi fata deșteaptă și nu te lasă la toți prosti te pup.