| Stefaniaioana a întrebat:

Am 16 ani si am facut sex pentru prima oara. Imediat dupa menstruatie(mai exact 2 zile) am facut sex, ceea ce inseamna ca am fost in timpul ovulatiei. Am facut sex protejat, a fost totul ok. Exista riscul de a ramane insarcinata?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de ce neprotejat?! In afara de sarcina exista si multe boli care se transmit asa - BTS.
Fa doar protejat! Poti ramane si sterila de la o infectie!
SEXUL NU E CIOCOLATA!

| corbulalbrosu a răspuns:

''Imediat'' dupa terminarea menstruatie cu 2 zile, adica probabil in cea de-a 6-a sau a 7-a zi a ciclului menstrual (care incepe in prima zi a menstruatie), NU se putea sa fii in timpul ovulatie si probabil ca nici in zilele perioadei fertile in cazul in care ciclul tau menstrual are lungimea mai mare de 25 de zile. OVULATIA se produce cu FIX 14 zile inainte de data la care incepe viitoarea menstruatie. Fiindca sexul a fost protejat rezulta ca in proportie de peste 98% este exclusa posibilitatea de a se forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina, daca actul sexual a fost protejat si la doua zile dupa menstruatie.

| Plato a răspuns:

Nu, nu a fost totul ok.

| eugeniu2020 a răspuns:

Vei afla in 30 de zile, good luck!