| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, ce fel de operatie se face si de ce la organul sexual la femei? Am mai auzit de asta dar acum am citit un material pe http://www.bzi.ro/......45520.html si m-am gandit sa intreb si eu, cum ar trebui sa arate de fac femeile acest fel de operatii si... la ce ajuta. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La ajutat, in cazul de fata, nu ajuta decat ca aspect. De-aia e chirurgie estetica. Organele sexuale pot diferi ca aspect de la femeie la femeie, printr-o serie de trasaturi: marimea si culoarea labiilor, marimea clitorisului exterior, inaltimea muntelui lui venus etc. Unele femei sunt nemultumite de aspectul general al organului lor sexual si isi fac o operatie estetica la trasatura de care sunt nemultumite. In cazul de fata, marimea labiilor. Exact cum isi fac femeile carora nu le convine marimea sanilor, asa si cu respectiva femeie. Operatia ajuta si intr-un caz si in celalalt, la modificarea aspectului asa cum doreste sau isi imagineaza ca ar trebui sa arate persoana posesoara.

| mioara a răspuns:

Intra pe site-ul sfatul medicului

| rita a răspuns:

Operatiile pot fi pentru : "reconstruire" ( redevii virgina cum ar fi. ) sau pentru modificarea aspectului. micsorarea labiilor de ex, daca sunt exagerate pot deranja