| mariaalexandragrigore a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta ♥ sunt 2 variante ( cea scurta jos )
Deci
Anul trecut un baiat ma placea big grin si eu pe el ♥♥♥
La un momendat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, eu voiam dar, nu stiu de ce am zis nu, am regretat mult, dupa care in fiecare zi incepea sa ma opreasca in pause pe holul liceului si toate chestiile de genu adica : ma oprea pe hol, ma ducea acasa, pa pupa -.- si ma tot intreba daca vreau sa fiu cu el, eu am raspuns tot nu fiindca am mai fost intr-o relatie si am plans cam 6 luni din vina ei. Dar sa revenim. eu i-am zis nu, el tot continua sa ma invite in parca si etc. iar eu normal ca acceptam, Dar dupa un momentdat mai bine zis vara a inceput sa nu-mi mai zica nici buna, si a inceput o alta relatie sad
La 2 luni dupa inceputul relatiei aceasta a luat sfarsit. acum el vorbeste cu mine chiar foarte rar, si cred ca pana acum m-a mai prins doar o data pe scari la liceu, acuma nu mai vorbeste cu mine :'( decat rar pe facebook, as vrea sa-i zic ca-l iubesc, dar imi este frica de raspuns, asa ca vine intrebarea : Cum aflu daca el mai tine la mine?
Si varianta scurta : Daca un baiat ma placea si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am raspuns nu, el a continuat sa ma placa dupa cara a inceput o relatie si acum rar ma baga in seama. Cum imi dau seama daca inca mai tine la mine ( eu il iubesc ) ♥♥♥

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca bati la porti inchise pentru tine si-mi pare rau, nu-mi place sa dau vesti proaste...
Baiatul asta s-a straduit mult sa te cucereasca, ati vorbit, ati iesit impreuna, ati avut o asa zisa relatie, dar el a iesit din ea si si-a facut o alta.Nu are importanta ca si aceasta relatie a luat sfarsit,incerc doar sa te lamuresc cat de departe e el de tine acum.
Nu mai este interesat, pentru el, povestea voastra s-a sfarsit.
Nu-i spune nimic, vei fi foarte dezamgita de reactia lui.
Si niciodata sa nu mai privesti inapoi, traieste-ti prezentul si programeaza-ti viitorul in asa fel incat sa nu mai simti vreodata regrete!

| AdyAdeluş a răspuns:

Pai mai incearca sa il cauti sa mai vb cu el, poate afli asa, incearca sa ii dai si tu lui intalnire si daca te mai intreaba fa bine si zi da, sau vei suferi, ai departe. Bafta

| neutrino a răspuns:

Daca te-a prins pe scari, chiar daca numai o data, dar te-a lasat sa pleci, atunci e clar ca il iubesti in zadar.

| Hutzy95 a răspuns:

Uneori nu se merita sa iubesti o fata sau un baiat care te refuza, dar se mai intampla sa iubesti pe cineva chiar daca stii ca nu veti fi impreuna dar asta poate sa te faca sa suferi mai tare, slabe sanse sa mai fii cu el

| canazar94 a răspuns:

Pai baga-l si tu in seama pe facebook te dai in vorba cu el si daca vezi ca inca prezinta interes ii spui ce ai pe inimioara, e omenesc sa iubesti.

| assasins a răspuns:

Crezi ca mai e atras de tine? Raspunsul meu este ca nu te mai place. Dar poti sa incerci sa il bagi cat mai mult in seama (il astepti dupa ore, etc)