| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare mai intimă,am avut un contact sexual la începutul săptămânii,după mi s-au imuiat sinii,urinez frecvent,simt înțepături în uter,îmi e frica,deși știu la sigur ca nu a ejacuat în mine dar ar fi posibil sa atins cu mina sperma sau ceva de genul apoi din neatenție sa atins vaginul,nu știu ce sa cred, as putea fi însărcinată? Nu am experiență, fetelor ce modificări ați simțit după primul act sexual? Și Cum se explică faptul că nu simt plăcere? Și cind îl introduce mai adinc și atinge cervixul simt o durere insuportabila...
Aștept niște răspunsuri adecvate. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu este normal ca, in timpul actului sexual sa simti dureri insportabile, el este facut ca sa va aduca placre la amandoi. Poate e din cauza penisului prea mar al partenerului sau, faptul ca ai o problema in aparatul reproducator, care sa creeze probleme. Dupa ce ai scris tu acolo, iti pot spune ca sunt sanse extrem de mici sa sa fi ramas gravida, dar est oarecum posibil, daca nu stie sa se controlexe si daca nu ati folosit prezervativ. Sunt aproape sigura ca acest simptome sunt ale unei infectii urinare, nicidecum ale unei sarcini. Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic, care iti va spune ce sa faci sa tratezi asta. El iti va spune si daca esti gravida sau nu. Daca totussi vrei neaparat sa faci un test de sarcna ca sa fii sigura, fa unul, la 3 sapt. dupa contactul sexual. Bafta!happy

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Auzi, da tu cand te-ai pus capra ca o... nu ti-ai dat seama ca o sa te doara? De control ginecologic la 6 luni nu ai auzit?

| Elena520 a răspuns (pentru ywar):

Capra ești tu la minte.

| ywar a răspuns (pentru Elena520):

Gura, ca ti-o cos! Oricum voi adolescentii astia cu mintea in pantaloni care va dati adulti credeti ca daca faceti sex va face mai maturi. Sunteti seci, prosti, analfabeti, sicane in miscare, paria societatii...

| Elena520 a răspuns (pentru ywar):

Am deja 18 ani, deci fac ce vreau.
Coboară pe pământ, și ai sa vezi lucrurile așa reale nu prin prisma conștiinței tale nebune. Seci, proști, absolut goi pe dinăuntru sunt acei care stau în umbră și critică persoanele fără sa știe care îi situația, nu știi absolut nimic...

| ywar a răspuns (pentru Elena520):

Uite cum o putoaica ca tine da lectii unui om trecut bine de 30. Bai tie chiar nu ti-e rusine? Ce stii tu ma despre viata? Ce incercari mari te-au format ca om? Aud! Esti EXPONENTUL PERFECT al unei generatii de revoltati fara cauza care se opintesc din rasputeri sa formuleze o idee. Mars si invata carte!

| Elena520 a răspuns (pentru ywar):

Mă cunoașteți? Cum am mai spus nu știți absolut nimic despre viața mea. Cum ați făcut așa concluzii?
P.S Vîrsta nu definește maturitatea.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Suna a o infectie urinara.La medic cred ca trebuie sa te duci.

| HuShEr a răspuns:

Posibil ca ai o infectie ceva consulta un medic el iti va spune exact ce ai si daca totusi iti e frica fa un test de sarcina