| VladRares77 a întrebat:

Am o intrebare mai intima, penisul se va decalota singur?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod NATURAL si NORMAL incepand cam din perioada de varsta cuprinsa intre 7-10 ani, penisul care este sanatos d.t.p.d.v. se poate decalota usor si complet fara nicio piedica/problema. Daca dupa implinirea varstei de 10-11 ani glandul (capul) penisului NU se poate decalota, este indicat/cazul ca respectivul baiat sa se prezinte la urologie pentru o simpla consultatie fiindca cel mai probabil penisul este afectat de fimoza. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate decalota singur, doar daca nu are fimoza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Trebuie ori sa exersezi tu, ori sa faci sex happy Nu asculta la asta, ca nu se va decalota singur si nici usor, chiar si la 7 ani happy

| mihai69 a răspuns:

Cum să se decaloteze singur?!? Trebuie să îl ajuți: ori tragi tu cu mâna pielea înapoi, ori îl introduci într-un vagin.