| xAnDyBoYx a întrebat:

O fata de care imi place din clasa se poarta ciudat cu mine de cand a aflat toata clasa.A fost o intamplare nefericita si a trebuit sa recunosc.Si acum in ultima vreme am aflat ca aproape la toata clasa ii place macar un pic de ea.Si nu stiu ce sa fac.Ea e o fata care sta la Stefanesti iar eu stau la Pitesti si imediat dupa scola vine cineva sa o iau.Deci e cam greu sa actionez.Si unu a cam fraierit-o.Ea vroia sa-l pupe pe obraz si el a intors capul si a pupat-o pe buze.Si de cand a aflat toata lumea ca-mi place de ea nu mai vrea nici sa ma pupe.Se comporta foarte dusmanos.De exemplu mi-a dat unu un pumn de am cazut pe jos si ea l-a imbratisat pe ala.Si se bucura mereu cand gresesc.Eu am venit anul asta in clasa eidar pana atunci eram la aceeasi scola insa nu mai vorbisem cu ea.Cunosteam doar cativa colegi ai ei.Si nu prea stiu ce-i place.Din cate am inteles ii place muzica, dansul, moda si ii place ca partenerul sa fie si copilaros dar si serios. Vreau sa stiu asta.De ce se comporta asa si cum pot s-o castig in fata a vreo 12 baieti doritori? Multumesc pentru orice sfat!

Răspuns Câştigător
| Abecedare a răspuns:

Eu zic ca vrea sa te faca gelos si alea, alea pentru ca te vede asa "aprins".Las-o in pace 1/2 saptamani.Nici nu te mai uita la ea si cred ca acest lucru o sa ii atraga atentia si na! Doamne ajuta! Vezi tu mai incolo.
Ori i-ai gresit cu ceva si vrea sa te "nerveze"si sa te faca gelos,

6 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Ar trebui s-olasi in pace dar o poti face si geloasa in acelasi timp gasesteti alta si intilnestete (stii fete de unica folosinta big grin) vorbele se vor inmulti rapid iar ea va fi geloasa la sigur (astfel ii vei demonstra ca nu esti molau). Dar poti si sa lupti pentru EA insa nu te asteapta la sigur o victorie rapida. luptaspunei ca-i placi, oricum odata isi va pierde valoarea sociala nu veti umbla toti o vesnicie dupa ea

| frikk a răspuns:

Acest sentiment ca sa-i zic asa "rece" este semnul ca te place dar nu vrea s-o recunoasca.Se intampla mereu ca sentimentul sa fie opus cu cel ce arata persoana respectiva.Si ca sa ii raspunzi trateaz-o 1saptamana cu indiferenta (asta o va deranja foarte mult si ii va creste dorinta in privinta ta)Numai bine.

| tweety96 a răspuns:

De moment ce se comporta asa ori nu te place ori vrea sa faca pe-a interesanta.Mai bine faci un timp pe indiferentul si daca tine macar putin la tine va intra in vorba cu tine:*:*
nu e nevoie sa disperi ca fete sunt slava Domnului pe lumea asta si te va aprecia cine te merita cu adevarat:*:*

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Wow ce poveste, din cate se vede te place dar vrea sa faca pe interesanta...dar daca asa cum zici sunt vreo 12 pretendenti eu mi-as lua o punga cu gheata la mine ...ps norcoc ca eu nu patesc asa ceva big grin sunt fericit

| Chrisa28 a răspuns:

LASOOOO IN PACEEE! nu e de tine, nu vezi ca nu te place! De ce continui, vrei sa te placa din obligatie ca vrei tu? ca iti place tie de ea!
Ei bine de aceea se comporta asa cu tine pentru ca nu te place si insisti, chiar daca tu vezi bine ca te refuza, te ocoleste, vrei sa ajungi sa FUGA DE TINE? ..mai bine las-o in pace, si vei avea mai multe de castigatwinking

| adel00 a răspuns:

Eu cred ca face pe interesanta, adica stie ca o plac multi baieti si ii place sa te joace pe degete.A simti ca esti un pic vulnerabil sa zic asalaughing.Cel mai bine e sa fii si tu rece si distant cu ea.Cand va vedea ca doar tu esti sa spunem cel care "nu o mai doresti" se va apropia de tine.Incearca nici sa nu te mai uiti la ea, nici sa mai intri in vorba cu ea, daca te baga in seama fii indiferent, comporta-te ca si cum nu ar mai exista. Dragostea asta e ca un vals:un pas inainte, partenerul inapoi, un pas in spate partenerul inainte. Sper ca te-am ajutatwinking