| cokocosmy a întrebat:

Am o intrebare pentru fete happy deci cum sta treaba cu anticonceptionalele spuneti-mi voi se iau inainte sau dupa ce iti incepi viata sexuala happy nu vreau sa merg la ginecoloc de acea va intreb va rog frumos sa-mi spuneti fara mistocari si cum trebuie luate si cat timp se face pauza multumesc dau funda la cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| cosmin2sun a răspuns:

Nu sunt fata dar am un raspuns pentru tine. Mama e medic ginecolog si cred ca te pot ajuta. orice anticonceptionale se iau cu prescriptie medicala. daca le iei fara prescriptie poti risca sa nu isi faca efectul sau sa aiba reactii adverse. si intodeauna se iau inainte de a te apuca de treaba cu cateva ore inainte. Si nu trebuie sa iti fie rusine sa mergi la medic.e mai bine sa mergi decat sa ai surprize neplacute pe urma. O zi buna iti doresc!

30 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Mda...ia tu pastile după ureche...şi fă'ţi timp să treci şi pe la funerare să'ţi alegi modelul de sicriu.

| adryenutssa a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog pentru ca sunt mai multe tipuri de anticonceptionale si nu sti care sunt potrivite pentru organismul tau si risti sa te imbolnavesti. Daca nu vrei sa te duci la ginecolog spune-i prietenului tau sa foloseasca prezervativ sau sa nu ejaculeze in tine... Sper ca te-am ajutat :*

| cokocosmy explică:

Ms cavalliwinking chiar daca nu esti fata si mersi ca nai inceput cu mistocariawinking

| cokocosmy explică:

Si giuly n-am zis ca iau dupa ureche si fami o favoare du-te tu la funerari sati alegi modelul daca nu sti sa raspunzi frumos abtine-te si pastreazati opinile ok si adryenutssa ai vot inteligentwinking:*

| XK a răspuns:

Ceva ciudat... daca nu ti-ai inceput viata sexuala de ce-ai nevoie de anticonceptionale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si giuly n-am zis ca iau dupa ureche. Fa-mi o favoare, du-te tu la funerari sa-ti alegi modelul daca nu stii sa raspunzi frumos. Abtine-te si pastreaza-ti opinile, ok? Si adryenutssa ai vot inteligent :*.
Învață în beep să scrii.

| Kazimir a răspuns:

@giuly idem giuly. mai bine treci pe la "ginecoloc" inainte sa nasti...

| Kazimir a răspuns:

Ps. urata mai esti fa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am înțeles nimic!

| cokocosmy explică:

Jelli nu ai inteles ca nai vrut. fa figuri pe altundeva daca nu esti de ajutor bye bye have a good day wave

| giuly a răspuns:

Proastă. Prea proastă.
Mai bine mor virgină decât ca tine, să nu ştiu să articulez două cuvinte nici măcar ca să înjur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba am vrut și am citit de vreo 10 ori dar nu mă prind!
A propos, ce treabă am eu cu ea?
Las-o naibii de gramatică. Știu un loc mai bun unde n-ai nevoie de așa ceva, că e grele limba române, nu? Tot ce-ți urez bot rezistent, traseu scurt eh mai bine las-o baltă.

| cokocosmy explică:

Bot are neamu tau si acicia nu-i scoala fata spalacita nu fa pe inteligenta.ca degeaba incerci sa iesi in evidenta tot inv estiwinking

| cokocosmy explică:

Aaaaaaa jelli zici de gramatica mea da a ta nu o vezi ia uitate la faza :,, A propos" laughing deci traseu scurt sa aiba neamu tau scuze ca zic direct.
si giuly poti sa mori si virgina si proasta ma doare-n smen de cum mori tu happy

| cokocosmy explică:

Giuly tu doar fa-ti datoria (mori) de restul ne ocupam noi cum vrei aruncata in sac sau incinerata?batting eyelashessi inteligento n-am vrut sa injur de aia n-am legat cuvintele sa injur daca ai tai teor facut masina de invatat nu te da in besini pe aici sa ne inveti uni din noi vor sa ramana originali nu copii ca voi 2 oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.
http://en.wiktionary.org/wiki/%C3%A0_propos este deci corect și așa.
Știu că așa se zice în română " apropo" dar parcă sună mai cute.

| giuly a răspuns:

Doamne ce proastă e rolling on the floor
jelli, las'o in pace ca e proasta de da in gropi.

ma uit la monitor si rad cu lacrimi laughing n'am vazut in viata mea un om atat de cretin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heiiii acum am văzut. Nu știam că am o soră geamănă pierdută!
Soro, încântată de cunoștință. Unde ai fost până acum sad?

| giuly a răspuns:

Jelli, la buda ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, cică ai mei au desființat buda aia... știam eu că mi se ascunde ceva. Și ai rezistat tu atâta timp? Oh big hug
Acum am văzut că ai editat laughing. Eu o las, nici nu pricep ce spune, dar numai limbajul ei mă amuză și cât de tembelă e. Se pare că e un virus pe la categoria asta, ajung să mă întreb: ea l-a răspândit sau l-a luat de la alții în călduri? Oare sexul și dragostea tâmpesc?

Zambește big grin. Mâine va fi mai rău.

| cokocosmy explică:

Doar doua proaste mari ca voi puteau sa recunoasca o,, proasta ca mine"winking.
va dati cineva cu tastatura in fata da daca at fi in fata mea ati fi tacute. numi pierd timpu cu voi oh go on sincer nu prea imi mai pasa de ce comentatioh go on hai barfiti-ma ca nu aveti clienti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai contează ce ai scris tu, când m-ai ajutat să fac o astfel de descoperireeeee?

| Kazimir a răspuns:

Crazyme imi faci un sex oral?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing i-auzi a propos de clienți, tare asta Kazimire.
Scuze, dar nu sunt "colecționară", nu fac album.

| Digital112 a răspuns:

@CrazyMe Te chinuie talentul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digital112 - prostia mai degrabă. Ce antitalent?

| giuly a răspuns:

Kazi, e prea proastă tipa! În locul tău nu m'aş sacrifica, cine ştie cu ce ciuperci te alegi...

| Kazimir a răspuns:

Mda chiar mai bine nu risc straight face totusi... cui ii faci oral?

| giuly a răspuns:

Face oral dezelor de bere si cocalarilor cu bube pe cur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh da, exagerezi. Nici câinii nu cred că se uită la ea.