| Dominicc a întrebat:

Am o intrebare pentru fete...

voi va anuntati iubitii cand faceti ceva?
ma refer si prin sms si la telefon.

de ex cand faceti mancare, sau cand va uitati la tv, sau cand iesiti la suc.

iesiti si fara ei?

cat de des vorbiti pe zi? sau cate mesaje va dati?

19 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu si iubitul meu vorbim o data, maxim de 2 ori pe zi atunci cand nu ne vedem si un mesaj de noapte buna, altfel mi s-ar parea ca mi-am luat stapan...hee hee

Mi se pare o prostie sa imi dea raprtul la minut.

Seara, cand vorbim la tel, povestim ce am facut de-alungul zilei si atathappy

| NickiMinaj a răspuns:

Bai sincer de-aia se duc naiba relatiile, de atata sufocare happy
Eu una sunt pentru libertate cat mai multa, deci nu-mi sta in fire sa anunt ca fac ceva straight face... de obicei el tine sa-mi povesteasca tot ce face, desi nu-l intreb.
Bineinteles ca ies si fara el, cred ca e dreptul fiecaruia sa aiba prieteni si prietene, fara sa dea socoteala pentru asta...
Cat despre telefon&mesaje... cred ca o data pe zi e suficient. laughing

Nu inteleg mania asta de a inchide cealalta fiinta intr-o cusca. Eu una nu as suporta sa-mi dea 5-6 mesaje pe zi + telefoane 1-2 ore, oricine ar fi persoana. Hai bine, fara Hugh Jackman, ca e baiat finutz laughing

| anonimaa a răspuns:

Eu una nu. mi sun iubitul cand fac ceva...in mare ii mai zic pe mess: brb imi schimb tamponu' da' in rest, nu.
si da, ies si fara elhappy cred ca imi place mai multbatting eyelashes
si avand in vedere ca is cam plictisita de el, mi.am inchis telefonul' ca sa ma lase in pace big grin

| anonimaa a răspuns:

Deci cumatru de la galatirolling on the floor))
mor de rasrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor)
era sa scuip suc pe monitor cand am citit
foarte tare!

| stresu a răspuns:

Nu anunt unde ma duc decat daca schimb localitatea, folosesc telefonul doar daca am ceva de comunicat sau daca suntem la distanta mare unul de altul si mai mult de 2 mesaje pe zi nu e cazul; avem vieti si in afara relatiei, iar daca nu dam raportul asta nu insemna ca suntem infideli. Nici ai mei nu trebuia sa stie mereu unde sunt, ce fac acum? Imi pun "Big Brother" pe cap?

Janina
| Janina a răspuns:

Mi se pare absurd sa dai mesaje anuntand mereu ce faci, eu una cel putin nu fac asa.
da ies si fara el.
mesaje nu ne prea dam, si vorbim la telefon cam strictul necesar, restul in persoana.

| cretzufinish a răspuns:

Copii se pare ca aveti prea mult timp. Daca ati fi amandoi la munca timp de 8 ore sau chiar mai mult nu cred ca ati mai avea timp de toate detaliile inutile, ci va doriti ca nu cumva sa sune telefonul si sa intensifice stresul de la munca. laughing Noi doar in pauze sau dar daca e urgent vorbim, in rest il mai plictisesc eu cand sunt libera. Mesaje, putine, in cazurile cand nu poate vorbi sau il mai surprind cu un "te iubesc" happy In legatura cu anuntatul, anunt sa stie, nu se pune problema sa nu am voie sau altele. Daca nu am timp sa-l instiintez inainte, il sun si-i zic ca sunt in locul x, cu y, z. big grin Depinde foarte mult si de relatie, incredere etc. Papa

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Eu nu'i spun ce fac. Poate e ceva personal si nu trebuie sa stie.De ex:
Cand ma duc in oras cu fetele nu'i zic.
Si vb mai mereu cu el.Ne dam non'stop mesaje. Vorbim la tel mereu.
Da ce, ii spun iubitului meu ca ma duc sa-mi iau ob'uri? NU.Nu'i spun.
Ii spun numai cand am eu chef. Daca nu ii spun aproximativ tot vine sa ma urmareasca.Si cand nu ii spun ne certam rau.Ca sa stie el mereu unde sunt.

| anduta160 a răspuns:

Pff...pai depinde de cat de ocupata sunt eu sau el de obicei o data la 2, 3 ore vbhee heeiar mesaje ne trimitem cam cel putin 5 pe zi... dar mi se pare o prostie sa ii dau eu un mesaj de genul"iubitule fac mancare"doar daca imi da el primul mesaj si ma intreaba "ce faci". sper ca ai inteles ce am vrut sa spun:*

| pengu a răspuns:

Buna tongue
Da il anunt, de obicei prin sms (doar este prietenul meu si trebuie' sa stie de mine nu?) big grin, ies doar cu cate o colega fara el sau vreo prietena si in total vorbim cel putin 3-4 ore pe zi + cateva mesajehee hee

| cosmina16 a răspuns:

Pai depinde si de baiat
daca si el face la fel poate ca si eu as face
bine nici chiar sa ii trimit sms: acum fac curat. acum ma duc la baie. acum fac dus. acum ma epilez. acum imi schimb tamponul
totusi... e cam absurdstraight face
da daca ma plictisesc ii trimit un sms: cf? eu ma uit la tv si ma cam plicti
si daca ies la un suc fara el
depinde de situatie
daca ies cu fetele normal ca il las acasa
daca ies cu mai multi prieteni de ce sa nu mearga? doar ne distram impreuna

| Daiana_1431 a răspuns:

Vorbesc foarte mult cu el happy Cate mesaje? Se duc in jur de 1500 pe luna tongue Cand am vreo iesire cu fetele, clar nu poate sa vina si el, avem fiecare spatiul de care are nevoie, el cu baietii eu cu fetele. Cand ies cu prietenii bineinteles ca vine si el. Avand in vedere faptul ca nu stam aproape, seara nu avem ce face decat sa iesim separat, dar mai sunt zile in care ramanem impreuna noaptea happy

| liliana83 a răspuns:

Da imi face placere sa stie si el ceea ce fac si unde merg.nu ascund nimic, dar prefer sa fiu cam tot timpul cu el. iar el la randul lui ma respecta asa cum fac si eu cu el. e frumos asa. o data ce am decis sa stam impreuna cu o persoana cred ca are dreptul sa stie unde, ce si cum...

| bianca a răspuns:

Pai sincera sa fiu eu cu iubitul meu vb non stop la telefon.
si da, il anunt cand ies undeva.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Eu o anunț doar cînd mă duc la WC, iar dînsa mă notează pe un carnețel.
Odată la 10 zile ea bagă toate datele în Excel și îmi trimite pe e-mail un grafic cu vizitele pe care le-am făcut la baie.
Ocazional îmi trimite și predicții pentru viitor.

| DeliaaaMary a răspuns:

Pai nu, eu nu ii zic totul adica nu zic si cele mai mici amanunte de ex fac macare sau ma duc la wc, mi se pare o prostie...In schimb daca ies cu fetele la un suc da trebuie anuntat sa stie si el de mine unde sunt, poate patesc ceva, el stie unde sunt! Pe zi vorbim pe mess de 2 ori, odata inainte de a iesi ca el si odata dupa ce ne-am vazut!

| ingerell a răspuns:

Vorbesc foarte mult cu el
eu ies doar cu el
dar suna cam stupid ceva de genu:'iubitu acum ma uit la tv pupici'
'iubitu nu ma mai uit la tv fac mancare'
'iubitu ma spal pe dinti din nou multi pupici'
hai ca'i stupidoh go on

| roxy_5081 a răspuns:

laughing Depinde de relatie, depinde cum va obisnuitzi de la inceput, eu de exemplu cu prietenul meu nu trece o ora sa nu vorbim la telefon...intotdeauna trebuie sa-i trimit mesaj cand ajung dimineata la liceu, cand ma trezesc, cand ma pun in pat desi astea toate le stie ca i le spun la telefon, e ft aiurea asa dar daca nu ii trimit ne certamstraight face de iesit nu ies fara el numai in cazuri extreme, e ft aiurea asa dar acum nu mai pot sa fac nimic straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele fete obisnuiesc sa-si anunte iubitii si cand li s-a rupt o unghie, sau li s-a dus firul la ciorap. E musai!