| ticu a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele nascute in zodia gemeni. Dupa ce m-am intalnit doua zile cu o fata m-am trezit ca acum nu vrea sa ne mai vedem. Cand va place voua de un baiat, ce apreciati la un baiat, ce va atrage, dupa cat timp va atasati de el, cu ce intensitate il iubiti, cum trebuie sa se comporte, face o greseala daca in primele zile va spune ca va iubeste? Absolut tot ce va vine in minte va rog sami scrieti.

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Buna,am sa-ti spun niste idei valabile in cazul meu, care, desigur se potrivesc in general zodiei gemeni dar fiecare fata e diferita asa ca e posibil sa nu se potriveasca exact si la alte fete.In primul rand, cand sunt cu un baiat trebuie sa-mi placa foarte mult.Nu sa fie frumos ci sa-mi placa mie mult, fetele din zodia gemeni sunt foarte pretentioase si isi pot schimba parerea peste noapte, mai ales daca gresesti chiar cu un cuvant sau un gest si nu arati ca iti pare rau si ca nu ai facut-o intentionat.Baiatul nu greseste daca ii spune unei fete ca o iubeste, din contra trebuie sa-i spuna tot timpul altfel va considera ca nu simte nimic pentru ea.Dar, daca vezi ca nu te place nu mai insista, o vei indeparta si mai tare.Asteapta putin, las-o libera sa se gandeasca si daca da semne ca vrea o relatie si tine si ea la tine, da ce ai mai bun pentru acea relatie pentru ca si ea va face la fel.La inceput e greu pentru gemene, din cate stiu eu nu prea ne place sa ne exprimam sentimentele si ne place sa se faca totul pentru noi, sa primim tot ce e mai bun.Deci,niste insusiri:indecise, pretentioase, sensibile, uneori rautacioase, ne plictisim foarte repede.La un baiat apreciem respectul pe care il are fata de noi, sinceritatea si atentia care trebuie sa se concentreze numai asupra noastra, stiu e mai mult un capriciu, dar cam tot timpul simtim nevoia sa ni se ofere atentie.Inca ceva important,pentru iubire si daca exista aceasta,fata gemeni e in stare sa treaca peste orice si ma refer aici si la impedimente dar si la lucrurile cum ar fi nationalitate, orientare religioasa, culoare, greutate, inaltime etc.In concluzie, daca fata te iubeste nu tine cont de nimic, decat de 2 lucruri:daca e fericita langa tine si daca are siguranta de care are nevoie.

| ticu explică (pentru Crocaa):

Trimite-mi daca nu te deranjeaza un mersi cu idul tau pentru ca mi-a placut ff mult raspunsu care l-ai dat si as fi foarte bucuros sa aflu mai multe

| ticu explică (pentru ticu):

Mesaj* nu mersi

3 răspunsuri:
| alexandrakarina a răspuns:

Problema e ca nu toate fetele dintr-o anumita zodie sunt la fel... unora le place ceva altora alceva...fiecare cu gandirea ei