| Calinuz a întrebat:

Am o intrebare stupida laughing
cum sa sarut?
adica am imi avut prietene dar nu neam sarutat...stiti voi doar pupici... straight face

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Important e sa fi relaxat. sa te speli pe dinti si sa nu-ti miroasa gura. (este ceva foarte naspa) inainte de sarut sa mesteci o guma mentolata si sa o arunci cam cu un minut 2 5 inainte de sarut. cand te apropii de ea sa o faci incet nu brusc. inainte sa o saruti bine ar fi sa pui mana ta pe obrazul ei. cum adica degetul mic sa vina deasupra urechii (de exemplu) pe obraz si cele 4 degete sub ureche pe gat etc. incearca si tu pe tine du-te cu mana dreapta si incearca cea ce spun.
acum cu sarutul sunt tot felul de metode. niciodata nu va fi la fel. si niciodata nu poti sa te iei dupa un video sau o descriere. dar dupa astea iti faci o idee cam cum. si am cateva mai jos.

http://www.youtube.com/watch?v=bT8nSbpQSLs

in acest clip iti arata cum e corect si cum nu. ce sa faci si ce nu.
http://www.youtube.com/watch?v=NfiGrvwiqp8

http://www.youtube.com/watch?v=2A0bbrjA_UM&feature=related

sper sa te ajute. uita-te de 10 ori daca e nevoie.
vezi sa nu zabalesti, sa nu musti, sa nu uiti sa respiri pe nas. cand mergi sa saruti sa intre deschizi un pic gura ca sa vada ca vrei sa o saruti ci nu sa o pupi. si ar merge si faza cu mana. o sa-si dea seama. si sa dai capul in partea opusa ei. adica tu duci capul in dreapta iar ea in stanga ta. de fapt amandoi va aplecati capul in dreapta voastra. tu in dreapta ta si ea in dreapta ei.

sarutul.
apropii buzele tale de ale ei. buza de sus a ta sa fie peste buza ei de jos. sau dupa aia pe cea de sus. adica buzele tale o sa pupe (vorba vine) o data buza de jos o data buza de sus a fetei. ca si cum ai musca doar ca musti cu buzele. (important sa nu ai impresia ca este o portocala sau ceva de genul buzele ei hahaha) dupa aia atingi cu varful limbi tale buzele ei. o data buza de sus dupa aia de jos cum am spus mai sus. dupa aia o sa intredeschida ea gura si o sa bagi (atunci cand simti ca deschide gura) bagi limba in gur la ea si atingi cu varful limbii tale varful limbii ei. ca si cum te-ai juca cu 2 degete de la mainile tale. joacate cu degetele aratatoare si atingele si mangaiele sus jos. fa o frecare intre ele in sus si jos cum sa spun. dupa ce ai prins idea fa la fel cu limba. freaca limba ta de a ei sus jos cum ai facut cu degetele. dupa aia poti sa inconjori limba. adica faci inconjurul limbii =)) daca intelegi. adica te duci cu limba ta si pornesti de la un punct (pentru inceput mergi in sensul acelor de la ceas) si freci limba ta de a ei din stanga in dreapta si dupa aia cobori si freci partea de jos a limbi ei de la stanga la dreapta (exact cum merge ceasul) si dupa aia urci si tot asa. gandeste-te ca faci inconjurul pamantului dar din nava spatiala adica din spatiu. :)) dupa aia poti sa freci numa partea de sus un timp stanga dreapta dupa aia sa cobori la partea de jos a limbi sale. si tot asa freci stanga dreapta. daca te ajuta... gandeste-te ca lingi o acadea sau o bomboana.
dupa aia o sa mai dai si de alte miscari. la inceput o sa fie greu si pentru ea pentru ca unui cuplu ii este un pic greu la inceput pana invata unu miscarile celuilalt. dupa aia este usor.

am incercat cat se poate sa fiumai detailat si mai explicit. sper ca te-am ajutat. si arunca o privire la clipuri. nu ai idee cat ajuta dupa ce dai de idee.

8 răspunsuri:
| Stella17 a răspuns:

Daca vr sa ooo saruti gaseste momentul potrivit cand stati mai aproape vorbiti despre ceva dar usor spune-i ce simnti pentru ea aca nu stie spune-i ca oo iubesti etc dar ai grija unele fete sunt mai timede deci nu brusca.

Bafta!
Sper ca te-am ajutat!

| Ozdogan a răspuns:

Buna!:)).
Sarutul nu trebuie "planuit"!
Sarutul e ceva spontan care vine din inima cand iubesti pe cineva!:x
Uite aici niste sfaturi:http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html

Mult noroc:* Fundita?:D

| mariumarius a răspuns:

Intrebarea nu-i stupida, iar chestia cu sarutul o sa devina o rutina, iar ca sfat iti spun sa nu te gandesti la asta si sa lasi totul de la sine, sper sa te fi ajutat

| nebunikaaa a răspuns:

Depinde de still happy
un sfat:nu te apropia de [ea] brusc k poate se va rusina! Fii tandru!
:daca ii va place o sa te ia in brate sau va face diferite miscari te v-a lua in brate PS daca va face asta tu ii poti pune mainile pe sold
:poti sa va atingeti vf limbii dar tandru! NU BRUSCA!
Sper ca ti-am fost de folos happy Funda?

| nebunikaaa a răspuns:

Scuze pentru greseli happy

| Silyca a răspuns (pentru nebunikaaa):

Daca esti noua pe TPU si nu stiai poti sa-ti editezi intrebarile.

| nebunikaaa a răspuns (pentru Silyca):

Da? nu stiam laughing))

| julijulia a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa o iei cu pași mici. La început poți sa ii lingi doar buzele ca sa te mai obișnuiești sa scoți limba, sa nu fi timid, iți poți imagina ca are înghețata pe buze sau zahar ce vrei tu, pana prinzi curaj. Apoi poți începe sa dai putin cu limba și printre ele intri câte putin din ce în ce mai mult, încearcă sa te joci, cu vârful limbii imaginează-ți ca desenezi liniuțe cerculețe ce vrei tu pe limba ei, apoi încearcă sa dai cu limba ta în jurul limbii ei de deasupra de unde te jucai tu te duci în dreapta treci cu limba pe dedesubt apoi stânga, urci, iar te duci dedesubt și încerci sa o sugi/încerci sa o iei sa tine în gura.Ii mai dai câțiva pupici și gata.