| mymmi a întrebat:

Am o intrebare, stupida dar nu mai stiu pe cine sa intreb. Deci incerc sa il uit pe fostul iubit prin a ma intalni cu un alt baiat dar nu am gasit niciun baiat, aveti si alte idei de a il uita? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pueril ce vrei tu sa faci!
Crezi ca-l vei putea uita cat ai bate din palme, ceea ce e imposibil.Degeaba vrei sa cauti alinare in bratele altui baiat,daca nu il vei simpatiza,placea. Pentru ca, e posibil ca el sa se indragosteasca de tine,iar tu sa nu ai aceleasi sentimente pentru el!
Asteapta... timpul le rezolva pe toate. Asteapta, pana dai de un baiat care sa-ti starneasca interesul, pe care sa-ti doresti sa il cunosti si care, intr-un final, sa te faca sa-l uiti pe fostul tau iubit.

Nu te avanta. Stai pe tusa acum si incetut, iti revi!
O seara frumoasa! happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vechile iubiri nu se pot uita niciodata, fac parte din trecutul nostru, din viata noastra. Este drept ca timpul cicatrizeaza in mare masura ranile ramase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am o idee.
ia o poza de-a lui, fa-i mustati si coarne si coloreaza-l in rosu ca pe un drac. apoi pune poza nou obtinuta, undeva la vedere. ca sa-ti amintesti cine este el de fapt. sa nu mai visezi aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare postie faci iar ala daca accepta asa ceva e un prost de bou

| Demonull a răspuns:

Crezi tu ca ii comanzi inimii cand sa iubesti si cand sa uiti? ce bine ar fi!

| OMEGALIN a răspuns:

Nu prea are rost sa iesi cu alt baiat ca sa il uiti pe fost, dar totusi, cati ani ai si de unde esti? rolling on the floor

| C26 a răspuns:

Trec si eu prin aceiasi chestie. Si eu ma chinui sa-l uit, dar nu pot. Orice as incerca sa fac ca sa-l uit tot nu pot sad
Dar m`am obisnuit sa traiesc fara el, cu dorul dupa el sad
M`am obisnuit cu durerea, chiar daca cateodata simt ca nu mai pot.
Chiar daca incerci sa iesi cu alt baiat, nu poti sa-l uiti asa usor sad Pt ca inca mai exista ceva pentru el.
Iti trebuie timp, ca sa te vindeci, sa-ti treaca de el.
Si atunci cand te astepti mai putin, si nu mai ai nici o speranta, o sa apara un baiat, de care ai sa te indragostesti, si ai sa uiti de baiatul asta happy
Mereu se intampla asa, chiar daca nu iti vei gasi acum pe cineva, dar va veni si randul tau sad
Inteleg prin ce treci, sunt si eu in aceiasi situatie, si incerc sa te sfatuiesc pe mine, dar si eu cate sfaturi am primit, tot nu am putut trece peste.
Lasa totul de la sine, nu grabii lucrurile sa-l uiti. Cu timpul il vei uita sad

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Hmmmm... Daca esti din Bucuresti, daca imi trimiti o poza cu tine poate te rezolv eu big grin