| annecarter a întrebat:

Am o intrebare urgenta care ma nelinisteste. Am facut un test de sarcina si mi-a aparut o liniuta roz intens. Am si uitat ce scria pe prospect, la cat de nelinistita sunt nu-mi pot aminti. Sunt insarcinata? Am cautat pe net dar tot confuza sunt. Mersi.

Răspuns Câştigător
| oCiudata a răspuns:

Stai linistita, nu ai nimic.Nu Iiti mai face griji.
O liniuta e ca nu esti insarcinata, iar doua liniute ca esti insarcinata.Stai linistita nu ai nici o sansa sa fi insarcinata! Sper ca te-am ajutat! Te pup!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa fie pozitiv, pe banda de test trebuie sa apara doua liniute. O singura liniuta inseamna test negativ.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă rezultatul ar fi fost "pozitiv", ar fi apărut 2 liniuțe roz.
Nu e cazul să îți faci griji dacă ai făcut testul de sarcină după 3 săptămâni de la contactul sexual neprotejat. În cazul în care l-ai făcut mai devreme, este posibil ca rezultatul să fie greșit (pentru că nivelul proteinei hCG este scăzut în primele 2 săptămâni de sarcină). Repetă testul peste o săptămână și fă-l cu urina de dimineață.
Baftă!

| francesca89 a răspuns:

O linie negativ, doua pozitiv

| Aly_6411 a răspuns:

La 2 liniute esti insarcinata.Nu te ingrijora nu esti insarcinata.

| annecarter explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Acum ma simt mult mai bine.uh