| Luisman a întrebat:

Am o iubita de 16 ani si eu am 17 ani. Si de 1 an aproape ne- am inceput viata sexuala, si a ramas gravida. Cum fac ca sa faca avort, dar fara sa afle parintii ei? Dati-mi mai multe sfaturi? Dau funda plz.

Răspuns Câştigător
| Snuffkin666 a răspuns:

Daca nu a trecut mai mult de o jumatate de o saptamana de la contact, poti sa te duci la farmacie si sa ceri o pastila sau un fel de medicament care are acelasi efect ca pastila de a doua zi dar creaza mai multe dereglari si este riscanta(si costa). Dar daca a trecut ceva timp, nu i-a venit menstruatia si ati verificat cu un test de sarcina, atunci propun sa va faceti curaj si sa mergeti la parinti, alta cale nu este. Pare rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Snuffkin666):

Si cum crezi ca au detectat ei sarcina daca n-ar fi trecut mai mult de jumatate de saptamana, Bula, intr-un glob de cristal? Din moment ce a spus clar ca e insarcinata nu crezi ca a trecut ceva mai mult? Sau de unde vii tu sarcinile sunt identificabile dupa a doua zi de la contact?

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

"...de 1 an aproape ne- am inceput viata ***..., si a ramas gravida"
Aici nu intelegi?

Ia sa vedem, cu ce s-ar putea inlocui punctele alea...
Viata spirituala
Viata culturala
Viata sportiva
Viata bate filmulwinking
Viata anterioara
Viata haotica
Viata libera
Viata sexuala

Cred ca asta e, ultima.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun medic intreg la minte nu ii va face avort unei minore de 16 ani fara acordul parintilor.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil avort fara acordul parintilor.

| OldSoul a răspuns:

Sa va traiasca, si sa fie intr-un ceas bun!

| Felys a răspuns:

Nu e posibil, nici un medic nu va accepta sa ii faca avort fara unul din tutorii legali, cand v-ati distrat trebuia sa stiti ca exista si probabilitatea asta, acum va trebui sa mergeti amandoi sa discutati cu parintii sa primiti ajutor

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Ți-ai asumat responsabilitatea când ai întreținut relații sexuale cu o minoră (dacă nu era minora putea face avort fără acord), ți-ai asumat responsabilitatea când relațiile sexuale au fost neprotejate, urmează să-ți mai asumi o responsabilitate!
Ai de ales:
1. Responsabilitatea unui părinte.
2. Responsabilitatea actelor tale în fața părinților ei.
Iți recomand a doua variantă. Ori care crezi că ar fi consecințele, nu o să mori, și nici nu omori copilăria unei fete.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Cel mai bun sfat! Te felicit!