| anonim_4396 a întrebat:

Am o iubita si vrem sa le spunem parintilor ca suntem impreuna si mie imi este cam rusine stiu ca esti un lucru prostesc dar asta e am 15 ani imi dati sfaturi?

Răspuns Câştigător
| eluboy13 a răspuns:

Frate,eu zic sa vorbesti doar cu mama, tatii nu sunt prea prietenosi laughing

5 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Buna pai spune-le pur si simpu ca esti cu o fata atunci cand suntei la tv la masa sau orcand crezi ca este timpul potrivit (eu asa facbig grin) CURAJ

| xSweetAnGeLx a răspuns:

Nu e greu tongue
daca o faceti pe separat
adica nu o duci acasa si le arunci vestea in fata asa dintr-o data
nu,
le`o spuneti aman2 pe separat. tu la ai tai si domnishoara la ai ei
incearca sa prinzi pe tata sau mama. cu care te intelegi tu mai bine
si incepe sa povestesti despre nimicuri din astea dupa care incerci sa devi tot mai sentimental si sa spui ca iti place o fata si nu stiu ce dupa care incet incet dai toate detalile big grin
nu mi se pare deloc prostesc ceea ce vreti sa faceti
chiar dragut
Bravoo!
asa se face happy

| dana85 a răspuns:

Cred ca prima data ar trebui sa discuti cu parintii tai ce inseamna implicarea intr-o relatie si sa intelegi cand esti pregatit pentru o relatie si o iubita.

| doc69 a răspuns:

Intrebati-ii fiecare pe ai vostri care este definitia dragostei, care e deosebiorea dintre dragoste si simpla atrcatie si spuneti apoi ce simtiti asteptati reactii nu este o rusine sa iubesti...

| BAIATUL a răspuns:

Salut! Amice nu mi-o lua in nume de rau dar nu este momentul potrivit sa itia nunti parintii pentru ca esti inca tanar, nu esti inca ajuns in stadiul de insuratoare.Mai asteapta 2 ani si daca sunteti decisi sa fiti impreuna anuntati-va parintii.Multa bafta!