| stephany28 a întrebat:

Am o kolega.am fost pina acum timp de 2 ani cele mai bune prietene.acum o urask.ne-am certat de la o prostie. dar nu e asta chestia. faza e ca majoritatea baietilor o doresc, o :signaleaza " masinile pe strada...habar nu am ce are ea si eu nu.mentionez ca un koleg de clasa zice ca are sinii cei mai mari dintre fetele de la noi din clasa.cam straniu. e josuta.are picioarele strimbe (baietii nu observa, cred, se uita la sini). are ureki stranii.si un nas strimb.pe cand eu sunt inalta, dragutsa. am nas, picioare perfecte. poate doar ca n-am sinii ei... dar oare faza konsta doar in sini? de ce nu am si eu atitea admiratori?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate, nu la toti le plac si picioarele tale, daca ai sani modesti. ia cauta tu un tip sincer si cu experienta, si sa iti explice el de ce sanii mari eclipseaza toto ce ai enumerat tu acolo!
Poate si stilul tau. tonul, felul de a fi, etc.

Nu stii vorba aia: Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie?! si cum frumusetea e atat de subiectiva.

Tu invata numai, si o sa apara si cel care te va aprecia pentru cum esti tu!

| Anca a răspuns:

Multa invidie se ascunde in tine...vezi ca ura iti distruge sufletul!
Si eu sunt genul ei. Populara la facultate, claxoane de cum ies din casa, toti baietii roiesc in jurul meu dintotdeauna, iar prietene am putine pentru ca ma invidiaza.
Am prietene f frumoase, care se intreaba : " ce am eu si nu au ele", dar o zis la mod de gluma. Alea sunt prietenele mele adevarate, care nu se simt eclipsate de popularitatea mea.
Nici nu mai avem 15 ani, ci 23. De la 23 ani lucrurile se vad altfel.
Invidie exista si la mine in facultate, vorbe miºam auzit si eu ca-s curva, ca-s dama de companie, ca iau note pe ochi frumosi si ca profii imi dau note pentru ca ma culc ...etc happy

Zambesc invidiosilor si trec mai departe.
Eu ma simt bine asa cum sunt. Nu ma intereseaza ce cred altii.

Diferenta intre tine si ea, consta in faptul ca ea are f multa incredere in ea si e f sociabila, iar tu, desi poate esti mai draguta, posibil n-ai formele ei si iti rozi si unghiile de invidie pe la spatele ei.
Si crede-ma asta se simte atunci cand iesiti impreuna.
Barbatii o vad pe ea mereu zambitoare si pe tine mereu cu ranjetul fals...winking

| Puf a răspuns:

Din cate vad esti putin invidioasa pe ea.incearca sa o urasti pentru un lucru rau care ti l-a facut nu doar pentru ca baietii din jur o plac, deoarece ea nu are nici o vina in asta. Fiecare cu gusturile sale si fii linistita deoarece atunci cand vei avea un iubit te va placea pentru ceea ce esti si te va placea numai pe tine. Stii cum se spune ce e al tau e pus deoaprte, ceea ce ai spus u sunt doar niste lucruri copilaresti.

| paramore a răspuns:

U esti invidioasa si in loc sa iti vezi de treburile tale o barfesti pe eastraight facedk zici ca u esti mai ''dragutsa'' dc nu te curteaza pe tine? ce dk esti inalta trebuie sa fii mai frumoasa neaparat? uite ca nici eu nu sunt inalta si nici nu am picioarele ca gardulthinking si tot ma apreciaza lumea...invidia e boala grea

| otherwise a răspuns:

Crede-ma, ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca. Nu e bine sa ai admiratori caci atunci o sa placi numai pe cei ce nu te admira si nu te sufoca, iar daca placi pe vreunul dintre admiratori si te combini cu el, acestuia ii pui mari probleme pentru ca o sa se certe cu toti din jurul lui care te vor.

| anka_6296 a răspuns:

SA ITZI RASPUND baietii prima data se uita la sani si la fund si apoi isi fac parerea pe cand fetele se uita si la cum arata dar si la comportament...si poate ca o clacsoneaza din anumite motive. iti dau ex. poate fi o pitipoanca scuze de cuvant dar asa poate fii cine stie si tu stai calma ca si pentru tine exista deja sau laughing poate tu ai admiratori secretzihee hee deci nu te mai compara cu ea ca ea nu are nimic special.happy sper ca te'am ajutat!

| Rose_2860 a răspuns:

Nu conteaza numai aspectul fizic, poate ea se face placuta si prin felul ei de a fi, poate tu mai ai de lucrat la acest aspect. Si faza cu claxonatul...iti spun eu de ce te claxoneaza tipii cu masinile pentru ca arati bine, atat. Unora li se pare ca ea arata bine, gusturile nu se discuta. Oricum trebuie sa ai incredere in tine, orice fata are ceva frumos, are farmecul ei. Nu totul consta in perfectiunea trupului, asa cum crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca baietii in ziua de astazi vor doar sa se distreze!

| stephany28 explică:

O URASK ASTA E FAZA.INVIDie. nu shtyu ce-o fi.ma cam enerveaza faptul ca in timp ce mergem acasa (adica eu cu celelalte colege) vine si ea si incepe a se lauda.si a zice diferit chestii (nimeni nu a intrebat-o). apoi ink cand aud klaxoanele.si cum o sorb din priviri baietii,, mi se face negru inintea okilor. ce sa fac? recunosc ca tin legtura cu ea (ma prefak, clar) doar pentru kai mai buna la italina. si ma mai lingushesc pe linga ea. ea fiind proasta nici nu observa.am vorbit si cu mai multi colegi de clasa si meau zis kai f proasta.eu ce sa fac? vreau sa fiu si eu placuta(( p.s.meam adus aminte o faza. iesheam de la ore. ia iese si ia si striga "ma iubeste toata lumea" kit de fericita sunt., mereu o vad prin scoala sarutinduse cu toti(adica insemn de salut). ce o face atyt de populara? ba chiar si profii o plak.ins chiar e o pitipoanka fara creier!