| AntiACTA a întrebat:

Am o mare dilema! straight face Acum aproximativ 5 zile am cunoscut un baiat pe FB, ne-am placut, asa ca am spus sa ne intalnim. A venit si ziua aceea, si s-a intamplat, m-a sarutat. Si am crezut ca suntem impreuna deoarece mi-a spus sa mai iesim. Dar dupa o zi i-am spus daca imi pot pune cu el intr-o relatie pe FB si a spus sa nu ne grabim, sa ne cunoastem mai bine, sa mai iesim. El este mai mic ca si mine, are aproape 14 ani iar eu aproape 15... Acum am cateva intrebari: oare suntem impreuna sau nu? A fost doar ceva de moment? Oare ce vrea? PS: o prietena mi-a spus ca este fustangiu (asa mai pe romaneste) dar ei i-a placut de el, asa ca poate doar incearca sa bage strambe, si mie chiar nu mi se pare genul acela de baiat straight face chiar stie cum sa se comporte cu o fata si cum sa ii vorbeasca :-

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

OK! Ma bucur ca nu te-ai suparat si ca ai inteles sensul interventiei mele. Asta inseamna ca esti o fata care are minte. Si, daca m-ai convins ca mintea iti lucreaza, iti pot da si un sfat legat de intrebarea ta privitoare la relatia cu baiatul cunoscut pe fb : daca este un baiat care, dupa cum ai constatat pana acum, stie sa duca o relatie, mentine-ti relatia cu el. Adica : tie iti place de el, te-ai convins ca stie sa se poarte cu o fata, a vazut ca si lui ii place de tine etc. Dar : o impresie de moment si o sarutare adolescentina nu inseamna obligatoriu si o relatie de durata. Este ceva normal la varsta voastra. Ca este "fustangiu", dupa cum ti-au spus niste "prietene" este o prostie! Fustangiu poti sa fi pe la 25-30 de ani. Acum sunt doar hormonii lui care il lucreaza. Ce, tu nu te simti atrasa si de alti baieti chiar daca, sa zicem, ai o relatie mai apropiata cu unul singur? Sunt chestii inerente varstei voastre, este varsta cautarilor si definirii personalitatii si optiunilor. Iti urez succes in relatia ta cu baietzasul de pe fb, dar nu o lua ca pe o relatie definitiva, de genul "...si au trait fericiti pana la adanci batreneti". Viata e complicata, covrigel, o sa vezi tu cand o sa cresti mai mare. Pana cand o sa crestimai mare, iti urez bafta, inima buna si cap limpede! Te pup.

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Fara nicio legatura cu intrebarea ta : incearca sa iti gasesti alt "id". "Pischotzel" suna cam prea apropiat de "Kakatzel". Fara suparare...

| AntiACTA explică (pentru noktambul):

laughing nu prea ma intereseaza numele!

| noktambul a răspuns (pentru AntiACTA):

Treaba ta. Dar sa stii ca din punct de vedere fonetic, grupul de litere "sch" din id-ul tau suna exact ca grupul de litere "sh" din engleza. Vreau sa spun ca id-ul tau suna : "Pishotzel", adica nu prea seamana cu piscoturile sau alte napolitane laughing

| AntiACTA explică (pentru noktambul):

Mno, asta este laughing

| noktambul a răspuns (pentru AntiACTA):

OK! Ma bucur ca nu te-ai suparat si ca ai inteles sensul interventiei mele. Asta inseamna ca esti o fata care are minte. Si, daca m-ai convins ca mintea iti lucreaza, iti pot da si un sfat legat de intrebarea ta privitoare la relatia cu baiatul cunoscut pe fb : daca este un baiat care, dupa cum ai constatat pana acum, stie sa duca o relatie, mentine-ti relatia cu el. Adica : tie iti place de el, te-ai convins ca stie sa se poarte cu o fata, a vazut ca si lui ii place de tine etc. Dar : o impresie de moment si o sarutare adolescentina nu inseamna obligatoriu si o relatie de durata. Este ceva normal la varsta voastra. Ca este "fustangiu", dupa cum ti-au spus niste "prietene" este o prostie! Fustangiu poti sa fi pe la 25-30 de ani. Acum sunt doar hormonii lui care il lucreaza. Ce, tu nu te simti atrasa si de alti baieti chiar daca, sa zicem, ai o relatie mai apropiata cu unul singur? Sunt chestii inerente varstei voastre, este varsta cautarilor si definirii personalitatii si optiunilor. Iti urez succes in relatia ta cu baietzasul de pe fb, dar nu o lua ca pe o relatie definitiva, de genul "...si au trait fericiti pana la adanci batreneti". Viata e complicata, covrigel, o sa vezi tu cand o sa cresti mai mare. Pana cand o sa crestimai mare, iti urez bafta, inima buna si cap limpede! Te pup.

| Ruxxy a răspuns:

Eu cred ca a avut dreptate, te-ai grabit atunci cand ai vrut sa te pui intr-o relatie cu el pe facebook. Sfatul meu e sa incerci sa comunici cat mai mult cu el, sa incerci sa afli cat mai multe despre el si sa il cunosti cat mai bine, dar ai grija sa nu fii stresanta. Ai rabdare si totul va veni de la sine. Stii vorba "graba strica treaba", se aplica in cazul tau. Ai grija si nu uita ca fata tine relatia in picioare de fiecare data :*

| MaRyKiDu a răspuns:

Pff. straight face Eu zic sa incerci sa il cunosti mai bine. De la ce scoala e, unde sta, ce hobby-uri are...etc. Dupa ce il cunosti indeajuns de bine si aman2 vreti sa ramaneti impreuna, dupa aceea puteti sa puneti si pe FB.
Nu mai crede tot ce ti se spune. Si la mine se intampla de fiecare data cu fiecare baiat. Majoritatea bagau strambe, din plictiseala sau nu aveau ocupatie. Daca il consideri baiat bun, nu iti strica parerea din cauza unor oameni care baga strambe din prostie. Poate ca tipul era asa, pana sa te cunoasca pe tine. Bafta si ai grija de tinee :*

| AntiACTA explică (pentru MaRyKiDu):

As vrea sa iti dau funda :* dar nu stiu de ce nu imi apare si la tine. Ca nu imi apare la toti thinking Se vede ca sunt la inceput? laughing

| RazvanHDd a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca este cam repede sa ai o relatie cu un tip pe care il cunosti de 5 zile.