| gabisma a întrebat:

Am o mare nelamurire.M-am despartit de prietena mea.De 2 luni de zile.Ea zice sa ramanem amici.In timpul asta ti-a gasit pe altu,ala s-a despartit de ea, iar ea acum pare ca 'sufera' dupa el.Am zis 'sufera', pentru ca nu cred ca te poti indragosti in 2 saptamani de cineva,iar dupa ce ala,baiat destept,se foloseste de tine,iar apoi te lasa, tu sa il iubesti.In fine,partea care ma intereseaza...daca o caut eu se supara,daca renunt si nu o mai caut,imi vine cu propuneri sa ma duc la ea la un film,sa stam de vb,etc. Daca ii zic ca vreau sa incep alta relatie,zice ca se bucura pentru mine, ca vrea sa ma vada fericit.Eu cu ea ne-am mutat intr-un oras strain, pentru serviciul ei.Si aici mi-am deschis un magazin si eu.Ce sfaturi imi puteti da? Sa raman aici cu magazinul sau sa il inchid si sa il mut inapoi de unde sunt eu? Credeti ca relatia mea cu ea mai poate merge din moment ce ea 'sufera'dupa altu sau cel mai bine e sa inchei tot capitolul cu acest oras cu tot?

3 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Prietene ai facut un lucru mare ca te-ai mutat pentru ea ca pana si afacerea ai mutato parerea mea e ca nu e merita fete sunt o multime pe lumea asta si sunt convins ca o sa gasesti una sa te respecte si sa va intelegeti de minune una care sa inteleaga cate sacrificii faci pentru ia, nu stiu cm reusesti sa iti pastrezi calmul cand fraiera iti povesteste de altul dpdv e o proasta poate trebia sa fi o jigodie cu ea ca sa se indragosteasca de tine in viata si cand esti prea bun uneori esti luat de prost, cu afacerea daca merge bine tine-o in continuare daca ai posibilitate daca nu muto inapoi si incearca sa privesti inainte ca trecutu e trecut si doare deocamdata
mult succes si sa fii iubit

| dynamodaniel a răspuns:

Parereamea este ca daca iubesti pe cineva cu adevarat te lupti pana in panzele albe pentru ea, dar daca esti confuzi si crezi ca nu te merita nu iti mai pierde timpul. Nu are cum sa iubeasca intr-un timp asa de scurt pe altcineva, este posibil sa sufer pentru ca nu gaseste ceea ce cauta.Asa ca daca o vrei doar pentru tine ai face bine sa ii arati ca esti langa ea cand are nevoie si ca se poate baza pe tine chiar ca si pe un amic nu ca pe un iubit si ea am fost pus intr-o posdura asemanatoare si nu m-am dat patut pentru ca o iubeam cu adevarat bafta!

| Carol990 a răspuns:

Ar putea sa mai aiba o sansa relatia ta cu ea, trebuie doar sa uite de tipul acela. Daca voi inca va intelegeti bine si nu au fost certuri mari intre voi o poti face sa isi aduca aminte de momentele frumoase petrecute impreuna si de cat de bine va intelegeati intr-un timp. Asa va vedea ca tu esti mai bun decat tipul ala si se poate intoarce la tine