| LoraLaUrA97 a întrebat:

Am o mare problema. iubesc un baiat Gabby si el stie asta. face orice sa ma faca geloasa.si de apropae o saptamana m-am indragostit de un alt baiat Lucian.Si cred ca si el ma place. Dar mi-e frica sa-l intreb daca e adevarat!

Răspuns Câştigător
| marian1 a răspuns:

Pai gandeste-te bine inainte de a lua o decizie si daca nu esti sigura intreaba-l daca te place si apoi gandeste-te la ce e mai bine pentru tine.

8 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Iubesti unul si esti indragostita de altul alege-l pe cel care iti place mai multwinking

| Crazyfish a răspuns:

Pe unu-l iubesti, de alalalt te-ai indragostit...Mai gaseste unul si marita-te, nu stiu ce te-ncurci atata!

| Lolyyx a răspuns:

Iti zic mai pe scurt Du-te si intreaba-i!

| LoraLaUrA97 explică:

Pai faza este ca am o idee.Ma gandeam ca azi sa ii spun unei prietene sa ii zica lui Lucian ca Laura te place si sa-l privesc intens si sa-i astept reactia.E buna ideea sau aveti idei mai bune? X_x

| goldheart a răspuns:

Buna, scumpo! Eu cred ca cel mai bine ar fi sa pui in balanta, pe de-o parte lucrurile pozitive(nu neaparat bunuri materiale) pe care le-ai primi daca-ai avea o relatie cu Gabby, iar pe cealalta parte lucrurile pozitive de care ai avea parte intr-o relatie cu Lucian. Procedezi la fel si cu lucrurile negative( de ex. Gabby vrea mereu sa te faca geloasa; iti convine asa? ). Eventual poti sa scrii toate aceste lucruri pe o foaie, ca sa-ti fie mai usor sa compari. Dupa comparare, cu siguranta vei afla care situatie iti place cel mai mult, vei alege baiatul cu care vrei sa fii si iti vei gasi fericirea. Sper ca te-am ajutat si iti doresc mult succes! Fundita? :*:*

| LoraLaUrA97 explică:

Pai... goldheart. faza e. ca acst gabby mi-a zis ca nu ma place. vara trecuta m-a facut sa sufar din cauz aca il placeam. iar eu am ajund sa il iubesc. si lucian nu stiu sigur daca ma place asta era intrebarea mea. daca fac bine sa pun o prietena sa-i spuna ca il plac.

| makeinVomaDRainbow a răspuns:

"If you choose between two guys, always pick the second one; If you really loved the first one, you would have never thought of the second one"

| anaservic a răspuns:

Eu cred ca tu esti foarte indecisa. nu te mai juca cu cuvinte mari. nu ai cum sa iubesti deja un baiat, dar sa te indragostesti de altul. asteapta si vezi cum decurg lucrurile si in final decide-te care te merita mai mult.