| marianmarian0000 a întrebat:

Am o mare problemă: nu reușesc să țin un contact sexual, deoarece nu am erecție cu partenera mea. Am fost dependent de filme p@@rno dar acum incerc să ma las de ele. Am 20 de ani. Ce as putea face?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la filmele porno, este totul psihic, sexul real adevarat este foarte diferit de porno sau de masturbare, sexul in doi implica multa rabdare sa ajungeti amindoi la orgasm inseamna incredere unul n celalalt inseamna iubire, daca tu nu o iubesti nu iti place de ea ca fată clar erectia dispare deoarece voi fiind incepatori nu aveti experientă si rabdare. voi vreti totul pe repede inainte, trebuie si ea sa fie rabdatoare sa te iubeasca si asa cum tu trebuie sa i faci ei ca femeie preludiu sa o exciti la fel si ea trebuie sa iti faca tie sa ai erectie beton.

| MarianWLF a răspuns:

Renunta complet la porno, cunosc pe cineva care a fost dependent, mi-e prieten foarte bun si a vorbit doar cu mine, ce se intampla e ca iti inveti mintea sa reactioneze doar la filme, de asta nu ai erectie cu partenera, nu gresesc cand iti spun ca daca dai drumul la un film porno in 5 secunde ai erectie maxima. Asta fac filmele, trebuie sa renunti la ele de tot, nu treptat, daca zici ca mai vezi cate unul "asa mai rar" problema va continua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate ar trebui sa consulti un psiholog.

| doctorandus a răspuns:

Dependenta de filme porno nu este un diagnostic medical valabil, iar ideea ca porno ar induce disfunctie erectila este doar o superstitie.

| dullcat a răspuns:

Daca problema persista si nu rezolvi ecuatia doar din factorul psihologic, nu ar strica inclusiv o vizita la medic.

| marianmarian0000 explică (pentru dullcat):

Se scoala dar doar dacă o ating cu mâna, și când o bag moare

| Hyperion7 a răspuns:

Viagra ai testat?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te lasi de porno si sa incepi sa te dresezi cu sexul intre oameni. Cand te uiti la porno o scoti direct, ti-o bati si gata.
Dar la femeie trebuie sa ai rabdare, sa fie prelundiu, flirt, una-alta pana duce la build-up. E normal la 20 de ani, dar cam trist. Ai femeie langa tine si tu-ti dai l-.a? Fa abstinenta si redreseaza-ti creierul. O sa dureze un pic, cel putin 2-4 saptamani, dar csf