| elene a întrebat:

AM O MICA-MARE PROBLEMA!

Merita oare tot ceea ce am facut pentru el?

Va rog frumos sa cititi intrebarea anterioara ca sa stiti despre ce baiat este vorba, iar acum...

Acel baiat Y a vrut sa il bata p un coleg de al lui in seara asta.Si toata scoala s-a dus acolo ca sa vada.In fine, nu l-a mai batut

Dar era acolo un coleg de-al lui tare infumurat.Eu i-am zis lu' Y: "De ce il bati p colegatu, pentru ca te-a facut prost cand ai iesit la tabla?" si el a zis ca da dar colegul lui infumurat cica taci nu auzi?

Si mi-a dat o palma.eu m-am enervat si am vrut sa ii dau si eu una dar s-a bagat o prietena intre noi. Apoi cand era sa plec a venit la mine si mi-a pus mana in gat si facea presiuni asupra mea.Mai mi-a dat o palma tare si logic.cand am vrut sa-i dau una s-a bagat iar Anda

In fine.problema e ca Y nu a zis nimic in acest timp. Cel mult, cand a vazut ca mi-a bagat mana in gat cica."las-o mah"

Ce sa mai cred?

Oricum observ ca nu ii prea pasa de mine.Problema e ca eu l-as fi batut rau p acel baiat dar el e in relatii cu cei mai mari rromi din oras si tare mi-e ca ma bag unde nu trebuie.Si Anda mi-a zis asta. Ce sa fac? Maine la scoala si in week-end ca o sa ies cu prietenii o sa se discute asta.Cumr eactionez maine? Eu ma gandeam sa nu vorbesc deloc cu Andrei.dar...Care e sfatul
vostru?

Răspuns Câştigător
| DannielZMF a răspuns:

NU merita!
Mie mi-a lovit un coleg prietena cu usa si l-am batut de ia sunat apa in cap! datorita faptului ca tineam la ea! dar acum ne-am despartit(habar nu am din ce motiv).

Sa revenim!
Lasal sa faca ce vrea e treaba lui nu tine la tine daca ti-a tat ala 2 palme putea sa fie si fratisu nu trebuia sa reactioneze asa sincer.macar il lua de guler si il scutura impic!

Sfatul meu:
Lasal cu prieteni lui nu te merita! Si evita sa te mai bagi in seama cu tot felul de oameni deastia!

5 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Pai nu inteleg ce treaba ai tu cu un pusti de a6a...lasal in pace si vezi ti de viata ta

| Rockstar_9495 a răspuns:

Eu sunt rasist s iti promit ca intr-o zi toti de etnie rroma vor muri facand desigur o alianta cu unii oameni bine antrenati in vanarea lor. a si la problema ta nu il bata si pe pustiul de a 6a lasa-lhappy

| Miii a răspuns:

Nu merita sincer!
Poi asta iarna prietenul meu cand a vazut ca un coleg de al meu m-a trantit pe jos si arunca cu zapada in mine... cand a vazut. a spus " Baa`. Care e ala ma!". si l-a bagat cu capu in zapada.

Infine!
Acest prieten al tau nu te merita. Daca tinea la tine se baga atunci cand te-a luat acel tip de gat sau mai ales cand ti-a dat o palma. Mi se pare o chestie... chiar ciudata`!
Trateaza-l cu indiferenta. Indiferenta doare cel mai tare. happy
Sper ca te-am ajutat`:*!

| mutzy211 a răspuns:

In momentul in care l-a batut trebuia, fuguta, fuguta, sa mergi la Director si sa-i raportezi cele intamplate, mai ales ca s-a adunat toata scoala...Chiar daca incidentul nu s-a intamplat in scoala cineva din conducerea ei trebuie sa stie cele intamplate pentru ca numai ei pot lua decizii. Succes si curaj

| cory_2593 a răspuns:

Lasal in pace clar nu simte pentru tine ce ar trebui sa simta in mod normal.sigur mertiti ceva mai bun.