| Any_2443 a întrebat:

Am o mica nelamurire. Dau fundita.Saptamana trecuta am facut sex oral si anal(asa a vrut el) cu prietenul meu.Am facut-o cu prezervativ.In luna asta nu am mai intretinut relatii sexuale cu nimeni decat atunci.Chestia e ca nu mi-a mai venit menstruatia, trebuia sa imi vina pe 15 si nimic. Oare ce s-ar fi putut intampla? pentru ca stiu si eu foarte bine ca nu se poate ramane insarcinata daca faci sex oral sau anal si plus ca a fost si cu prezervativ

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum adică așa a vrut el? Tu nu ai niciun cuvânt de spus?
Ce relație, frate!
De unde sarcină?
Este o disfuncție hormonală, stres, medicație, răceală, etc.
Bea ceai de crețișoară, reglează menstra.
Termină cu sexul anal că îți distrugi sănătatea cu fisuri anale, hemoroizi, infecții, incontinență de fecale, constipație cu diverticuli, și chiar și cancer!
Respectă-te!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai vreo dereglare, posibil de la o incepere prea timpurie sau grabita a vietii sexuale.

| monyk a răspuns:

Buna, normal ca insarcinata nu ai cum sa fi ramas, dar o intarziere mica nu inseamna cine stie ce, se poate intampla oricarei fete.Astepta ca va veni... daca nu iti vine, atunci e posibil sa fi racit la ovare sau vreo dereglare hormonala. Oricum nu trebuie sa te nelinistesti, si mie intr-o luna imi intarzie cateva zile, in alta luna vine mai repede, putine fete au ciclul menstrual perfect regulat.

| Floreenofficial a răspuns:

Asa e cand o faci prima data sau cand o faci anal.organismul sufera mici dereglari.iti va veni in curand, stai linistita! :*

| Crisu_7532 a răspuns:

Dupa cum zicea si Legiuitoarea, ai inceput cam devreme cu sexul anal si e destul de periculos. Daca vei continua sa faci sex anal si vei face des, vei ajunge sa faci hemoroizi. cu alte cuvinte, dai de belea rau de tot. uite aici http://www.hemoroizii.ro/index.htm citeste si apoi gandeste-te de doua ori daca mai vrei sa faci sex anal.

| Dyutzzah a răspuns:

Nu te alarma! poate fi doar o dereglatie din cauza unei raceli la ovare... pentru sa fi sigura de ceea ce ai ai fi bine sa te duci la un medic el iti poate spune exact ce ai si in caz ca este o raceala iti va da eventual un scurt tratament

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Poate alta e cauza. Daca tot nu iti vine menstruatie du-te la un ginecolog

| darkhell217 a răspuns:

Intarzie doar putin, nu este nici o problema