| soraGrime a întrebat:

Am o mica problema. M-am imprietenit cu un baiat cu 7 ani si jumatate mai mare ca mine, e pe cale sa termine facultatea. Problema e ca in timp am inceput sa-l indragesc si el pe mine(mai mult decat il plac eu). Adica, e un baiat super ok, e educat, scrie poezii, are planuri mari pentru viitor(in ceea ce priveste cariera), in plus, ma striga cu diverse apelative dragute, iar tot ce pot sa fac e sa fiu rece cu el, pentru ca oricat ne-am placea, nu pot fi cu el(din cauza varstei). Deja am intrat in cateva conflicte cu ai mei- tot din cauza baietilor, insa daca acum ar afla ca sunt impreuna cu un baiat atat de mare(sau doar ca vorbesc cu el pe furis), cred ca ar innebuni.
Zilele astea va veni acasa pentru putin timp, si se presupune ca ar trebui sa iesim... dar daca ma vad ai mei sau cineva cunoscut cu el... s-a zis cu libertatea mea.
Ce ar trebui sa-i spun ca sa ii dau de inteles ca nu vreau sa fim asa de apropiati si ce sa-i zic ca sa nu iesim prin oras(pentru ca nu vreau sa imi mai mint parintii)?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te autoeduci in minciuna si in curand tu vei deveni o mare minciuna. In privinta baiatului, sunt sigur ca vei gasi singura minciunica necesara.

| Azµre a răspuns:

Simplu, adevărul, doare mai puțin! Spune-i tot!

| soraGrime explică:

As vrea eu sa ii spun, dar cum sa il abordez? Ca poate baiatul asta imi da doar niste semne false si nu vrea sa fim impreuna, iar eu doar interpretez gresit. Daca, dupa ce ii spun, crede ca sunt o ciudata?

| mona a răspuns:

Ii spui frumos ca intre voi nu poate fi mai mult in afara de prietenie, daca e atat de matur precum pare va intelege

| VadTot a răspuns:

Tu minora el major? ok? Stii ce risca el Puscaria, si pentru ce? Si tu ar trebui inchisa intr un centru de reeudacare pentru minori pacat asa ceva nu ar exista! Sau sa fii trimisa in pustiu intr o manastire si acolo sa primesti educatia care ti sa r cuveni! Asa nu ar mai exista stiri cu fete de genul tau care fac avorturi si se plang ca au fost violate!
Dar tupeul cel mai mare pe care il dovedesti este ca vii aici si iti spui povestea ta! o poveste care ar putea sa te marcheze pe viata!
Nu i asa ca esti inchisa in tine si nu prea vorbesti cu cei din jur sau apropiati tie despre viata ta.Lor le ai povestit asta? Sau vii aici sum anonimat pentru ca iti este rusine?
Cati ani ai 15 16ani? Si probabil el este prima ta dragoste?laughing

| Unicucebeea a răspuns:

Daca e cu 7 ani mai mare ca tine. Profita de tine. Iti spun eu, mai bine nu iesi cu el. Nu recomand thinking

| ionut671 a răspuns:

Dar nu trebuie sa ai minti, depinde si cati ani ai, daca esti mai mica de 17 ani cred ca au dreptate sa nu te lase cu cineva atat de mare decat tine, poate el vrea si mai mult decat ai putea tu sa ai oferi.

| IloveME a răspuns:

Fi sincera!
Explica-i cum sta treaba, sigur te va intelege!

| Maya89 a răspuns:

Aici nu e vorba de inteles.Ea nu e pregatita la toata "smecheria" lui nu e bine sa iti pui in "card" cu persoane prea mari.la varsta care o ai tu ia-ti un prieten de varsta ta sa cu un an 2 3 max mai mare.

| soraGrime explică:

Va multumesc din suflet happy