| demmo20032000 a întrebat:

Am o mica problema, sau poate nu chiar asa de mica, de ceva timp nu ma mai pot atasa de un baiat care sa imi placa...asa cum mi a placut fostul prieten, am mai stat cu alte persoane, dar pentru putin timp, la inceput am imprersia ca imi place foarte mult o persoana, dar in timp totul dispare...de ce, sunt eu de vina, cum as putea sa imi dau seama ceea ce simt cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra_8921 a răspuns:

Cred ca desi a devenit"fostul"intr-un fel sau altul el a devenit pentru tine prototipul "barbatului ideal"in viziunea ta si din cauza asta faci comparatii intre el si cei care apar pe parcurs...eroare...fiecare om are unicitatea si individualitatea sa, nu toti ne-am nascut sa intrunim aceleasi caracteristici, de altfel vina nu este a ta ca individ, ci a subconstientului tau, care deruleaza atunci cand intervine ceva nou seriile de imagini vechi sugerandu-ti ca ar trebui sa gasesti o asemanare, o apropiere intre cei doi pe care fara sa vrei ii compari...deci sfatul meu ar fi sa te relaxezi putin, sa incerci sa-ti pui ordine in ganduri, sa incerci sa-ti dai seama ce iti doresti cu adevarat de la un barbat si pe baza acestui criteriu sa-ti faci propria selectie. faptul ca in mod inconstient traiesti intrecut nu poate avea repercusiuni pozitive, da-ti o sansa sa depui mai mult efort sa cunosti oameni noi si sa duci vointa la bun sfarsit... iar faptul ca el a devenit "fostul"indiferent din ce considerente nu face decat sa iti intareasca convingerea ca nu te-a meritat, dar ca meriti sa-ti dai TU INSATI o sansa...mult succes!

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Se mai intampla asa dupa ce suferi, e chiar normal. In timp iti vei mai reveni si se intensifica si nevoia de dragoste, evident conteaza sa apara si persoana potrivita. Va trebui sa incepi sa ai si incredere in viitorii parteneri, fiecare iubire e diferita si merita sa incerci. Si stii cum simti, intreaba-te si raspunde-ti singura sincer, cum e, de ce e asa si ce ai avea nevoie happy Daca nu gasesti, cauta mai adanc, la tine e raspunsul.

| Linda a răspuns:

Nu accepta sa fii cu cineva, doar pentru a nu fi singura. Accepta sa fii cu cineva cand intr-adevar iti place.

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Cred ca desi a devenit"fostul"intr-un fel sau altul el a devenit pentru tine prototipul "barbatului ideal"in viziunea ta si din cauza asta faci comparatii intre el si cei care apar pe parcurs...eroare...fiecare om are unicitatea si individualitatea sa,nu toti ne-am nascut sa intrunim aceleasi caracteristici,de altfel vina nu este a ta ca individ,ci a subconstientului tau,care deruleaza atunci cand intervine ceva nou seriile de imagini vechi sugerandu-ti ca ar trebui sa gasesti o asemanare,o apropiere intre cei doi pe care fara sa vrei ii compari...deci sfatul meu ar fi sa te relaxezi putin,sa incerci sa-ti pui ordine in ganduri,sa incerci sa-ti dai seama ce iti doresti cu adevarat de la un barbat si pe baza acestui criteriu sa-ti faci propria selectie..faptul ca in mod inconstient traiesti intrecut nu poate avea repercusiuni pozitive,da-ti o sansa sa depui mai mult efort sa cunosti oameni noi si sa duci vointa la bun sfarsit...iar faptul ca el a devenit "fostul"indiferent din ce considerente nu face decat sa iti intareasca convingerea ca nu te-a meritat,dar ca meriti sa-ti dai TU INSATI o sansa...mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu inca il iubesti pe fostul prieten. Asta e problema.

| sdjofwemofmoremgioihg a răspuns:

Pai dupa cum arati ...nici nu-i de mirare. si grasa si urata.scuze pentru adevar