| mister_7308 a întrebat:

Am o nelamurire. Ciclul poate veni si fara a avea simptome premenstruale? Normal ar fi sa imi vina pe 20 si inca nu ma dor sanii cum se intampla de obicei. Ce poate fi? tinand cont ca ultimul contact a fost protejat si in afara perioadei fertile.

6 răspunsuri:
| tyhuana a răspuns:

Nu orice fata are sintome premenstrualehappy organismul difera la fiecare fata happyspre exemplu eu nu am niciun fel de durere inainte sau dupa menstruatie:d nici in timpul eibig grin ...asa ca nu iti face griji happy
totul este okwinking

| NatureSelf a răspuns:

Ciclul menstrual vine cand e stabila, tu te referi la menstruatie? pai manstruatia vine cu suprize, ca salarul.nici odata nu vine stabilit, si nici odata nu i vezi semnelelaughing

| KarlaMe a răspuns:

Sigur ca poate veni si fara simntone(nu stiam ca te dor sanii cand trebuie sa-ti vina pe mine nu m-au durut niciodata)si la varsta ta(presupun ca ai 15-18)este normal sa nu vina regulat

| WeaponGirl a răspuns:

Nu toate avem simptomewinking si cum sa-ti vina daca te stresezi atat? relax laughing)))

| Tania a răspuns:

Pai stai linistita ca nu esti insarcinata.
Posibil ca luna asta sa nu ai vreun sindrom inainte de menstruatie.
Deocamdata nu iti face griji daca nu ai de ce, daca iti intarzie mult etc. atunci poti sa iti faci ganduri, dar pana atunci relax.ca o sa vina happy

| Lullabies a răspuns:

Depinde. In unele luni poti avea simptope, in alte luni nu ai. Lucrul asta variaza. Stai linistita. Din moment ce a fost protejat e totul ok.