| adutzadragutza a întrebat:

Am o nelamurire.Plac un baiat, dar sunt foarte dezorientata. Vorbesc cu el foarte des, el ma saluta, il salut si eu.Cand vorbim e foarte dragut, imi da mesaj mereu, si seara imi zice: te pupic, somn usorhappy..nu stiu ce sa cred. oare ma place? Nu vreau sa ii spun ca eu il plac.a m-ai facut o prietena de-a mea asta si nu a iesit nimic.O alta prietena mi-a spus ca a observat cand eram la suc ca se uita mereu la mine, si ca atunci cand a venit vorba cine sa vina cu ei la suc, el a zis de mine puppy dog eyesAlta data...eram la o distanta destul de mare la un spectacol si cand am privit spre el am vazut ca se uita la mine dar a intors repede privirea.Nu stiu ce sa mai cred.ce sunt toate astea. daca nu ma place? Cand vorbim seara ...imi zice ca ii este somn dar ca mai vorbeste cu mine :* si ca nu se culca.Voi ce credeti? Ce sa fac? FUNDAAAAA, RESTUL FOLOSITOR.

26 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Ce dilemă...

| OOOLEOOO a răspuns:

Dai drumul, daca nu incerci oricum ratezi nu?

Tine minte, orce baiat ce se baga in seama cu tine este interesat de tine.

| Auslesse a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu-ti pune prea mari sperante!

| adutzadragutza explică (pentru Auslesse):

Nu prea intelg ..fi mai explicit/explictahappy

| Auslesse a răspuns (pentru adutzadragutza):

Daca intr-adevar te place,lasa-l pe el sa faca primul pas!
nu-i da prea multe semne,nu se stie,s-ar putea sa nu-ti raspunda la fel!
nu stiu cati ani ai, dar oricum, sa stii, baietii sunt foarte smecheri!
apropo, cati ani ai?

| adutzadragutza explică (pentru Auslesse):

Pai am 15 si el 17. dar nu e tipul ala smecher.e chiar foarte cuminte si de treaba puppy dog eyes

| Auslesse a răspuns (pentru adutzadragutza):

Esti "cam" mica sa-ntelegi acum ce si cum..nu stiu ce sa-ti zic..nu vreau sa te descurajez, dar poate ca fiind indragostita de el, nu vezi anumite lucruri la el(mai mult ca sigur).
stii cum e..cand te indragostesti de cineva,ai tendinta de a idolatriza baiatul respectiv,il vezi cel mai cuminte,cel mai frumos, cel mai simpatic, cel mai cel.
acum, na, nu stiu cum e baiatul asta! numai tu il cunosti!

| adutzadragutza explică (pentru Auslesse):

Stiu dar chiar il stiu foarte bine si e cuminte.dar daca nu ma place de ce imi zice ca ma pupa.straight face si chestii din astea

| Auslesse a răspuns (pentru adutzadragutza):

Eeeeiii,hai ca prin asta am trecut si eu. faza cu pupatu`...imi zicea mereu ca ma pupa si nu ma vedea decat ca pe o amica!
de asta zic sa n-ti pui mari sperante!

| anonim_4396 a răspuns (pentru adutzadragutza):

Pai si eu zic la unele fete de pe TPU pe care nu le-am vazut in vietuca mea, ca le pup ca asa imi vine sa zic, e ca un fel de la revedere pentru persoane mai speciale.

| Auslesse a răspuns:

Daca iti zice ca te pupa, asta nu inseamna ca te place, neaparat! depinde de felul lui de a fi!

| h3r a răspuns:

Îi ești o prietenă bună. Nu-ți forța norocul deocamdată.

| Duucu a răspuns:

Vreau să te dezamăgesc, și d-asta nu-ți mai fă speranțe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, nu stiu ce se intampla ca atunci cand treci clasa a noua toata lumea o ia razna, parca te muti pe alta planeta domnule, vezi lucrurile altfel. In loc sa ne vedem de de scoala, sa ne facem un viitor ni se beleste ochii'n cap ca girofarul de ni-no ni-no dupa baieti ca altceva nu mai avem de facut. Domnisoara, daca-mi permiteti sa va mai zic asa, stiti ca aveti o datorie morala fata de cei noi de-acum, de cei care platim taxe si impozite acestei tari? Tu esti obligata sa-ti cizelezi inteligenta pentru a a devenii o persoana importanta in statul asta, pentru ati plati taxele si impozitele la randul tau ca sa-mi pot lua si eu o amarata de pensioara, lasa-i dracu pe baieti ca o sa ai tot timpul si o gramada de autostrazi

| Swal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, dar spunand toate chestiile aste unei pustoiace incepi sa aberezi total.

| adutzadragutza explică (pentru anonim_4396):

Nefolositor raspunsul tauwinking

| Swal a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cert e ca-mi place sa citesc intrebarile copilelor dezorientate in dragoste.

| adutzadragutza explică (pentru Swal):

Esti rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swal):

Si miehappy

| kiss1702me a răspuns (pentru Swal):

Si mie, si mie big grin

| Swal a răspuns (pentru adutzadragutza):

Pe bune, chiar nu-mi dau seama. Daca vrei neaparat sa aflii daca te place sau nu, petreci mai mult timp cu el, odata si odata isi va lua inima-n dinti si-ti va spune.

| NiKoLeT a răspuns:

Continua asa, vb cu el, si singur intr-o zi iti va zice carei treaba, dc sa te grabesti? Daca iti va zice ca esti o buna prietena dar... - inseamna k te place doar ca un simplu prieten, iar daca iti va zice cv mai emotionant inseamna ca si el te place!happy Nu te grabi, nu fi disperata, poate ii esti o companie placuta, poate te place, mai tirziu o sa afli! principalul nu te grabihappy

| NiKoLeT a răspuns:

Inca ceva: nu-i prea arata asta, cal placi, el poate sa nu-ti raspunda la fel... lasa el sa faca primul pas, daca el mai mult va incepe conversatiile, atunci poate sa existe sanse, daca el tiar scrii in fiecare seara primul, ar fi clar ceva, de aceea staruiete sa-l lasi sa faca primul pas el...

| NiKoLeT a răspuns:

Multi pun asa, ca o deprindere, dar multi doar la prs dragi. Eu de ex sunt una dintre prs care pune smile cu pupici doar la prs apropiate, dar sunt unii care la toti pun...depinde de prs.

| dinutu98 a răspuns:

Pai incearca sa il intrebi asa mae dacai pe ocolite daca te place. funda?

| sweetysweetyyy a răspuns:

Daca nu te place, probabil are un interes ascuns fata de tine.