| sufletsel a întrebat:

Am o prietena care e indragostita de un coleg de clasa iar acesta se comporta cu ea ca si cu celelalte colege nu ii acorda atentia pe care o vrea e! ii puteti da un sfat cum sa il faca sa se uite al ea cu alti ochi?

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

El stie ca ea il place? Daca da poate ca nu vrea sa-i dea sperante inutile! Daca nu poate el nu simte nimic pentru ea. Dragoste cu forta nu se poate. Ar fi o varianta in care ea sa-i zica ceea ce simte desi fiind in aceeasi clasa daca el nu o place ar avea mai mult de suferit! A doua varianta ar fi sa-si mareasca orizontul! Fiecare isi are sufletul pereche si poate ea nu se uita in directia care trebuie! Succes!

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Uite, băieţii preferă fetele mai... open minded. Prietena ta să fie de gaşcă, să se bage cu el în vorbă, să-l mai alinte şi să glumească cu el, fără să întreacă limita şi el să spună apoi că-i paraşută.
Să fie îndrăzneaţă şi să nu se supere din orice, băieţii apreciază fetele ce ştiu să discute fără să se smiorcăie sau să se pisicească.
Şi... poate să se aranjeze mai mult, să se dea la el, ceva...
Baftă!

| Joker1958 a răspuns:

Poate ca el nu e interesat de ea. oricum ea sa nu fie foarte buna cu el sa nu ii arate cat e mult il iubeste pentru ca poate sa face misto de ea ma bine nu ii mai da importantawinking va veni el singur