| lucianeoyo a întrebat:

Am o prietena de 12 ani care tin la ea si o iubesc enorm, dar un baiat se da la ea, vorbeste mai mult cu el decat cu mine, etc...Ce pot sa fac ca sa ii arat cat de mult o iubesc si ca sa scape ea de ala sau ala de ea? Funda :X

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Auzi iubire la 12 ani.
Halal!
Nu stii ce e aia, fugi si joaca-te cu masinutele!

| GizazCraist a răspuns (pentru lolly):

Tu sa taci ca trec si eu prin ceva asemsnator
Frate actioneaza inainte sa fie prea tarziu
Da-i si tu semnale fetei pentru numele lui Dumnezeu

| lolly a răspuns (pentru GizazCraist):

La 12 ani nici nu stiti ce-i aia copilasi!
Este foarte amuzanta formularea ta 'Tu sa taci".Se vede ca nu esti educat, n-am pretentii de la tine.
Si ai grija cum vorbesti cu persoanele mai mature decat tine.Pe langa mine esti doar un pustan.

| GizazCraist a răspuns (pentru lolly):

1 la mana am 15 nu 12
2 la mana ma doare fix in *CENZURAT* de cat de matura esti
3 la mana in locul tau as face un serviciu planetei si m-as sinucide

| lolly a răspuns (pentru GizazCraist):

Haide sa ma implic si eu si sa ma pun pentru o secunda la mintea ta.
Vechea duma a copiilor: "Copil facut pentru alocatie"Cred ca esti un mare esec pentru mama ta! Sincere condoleante, imi pare rau! De as avea un copil ca tine, l-as tine in inchisoare la Rahova!
Cand o sa inveti sa comunici, atunci sa te bagi in seama cu mine, pana atunci silence.Nu mai am de gand sa-ti citesc comentarile tale incapatanate.Pa,pa! O zi buna.

| GizazCraist a răspuns (pentru lolly):

Si mai ziceai de mine. Eu o sa te las in prostia ta si nu o sa mai zic nimic, ***

| Saiko2502 a răspuns:

Ce e dragostea la 12 ani?confused nu ti se pare ca esti cam mic pentru a sti ce inseama dragoste?

| DyaNna249 a răspuns:

Buna. acelasi lucru i se intampla si iubitului meu doar ca eu ( fata ) sunt mai mare.si el este mai mare.
In totalitate este vina ta, pentru ca esti prea timid happy. O ocolesti si o doare.nu prea stai cu ea desi o iubesti. ceilalti baieti vad asta si normal ca ii fac avansuri. LOOL! HELLO! WAKE UP!

Uite... prietenul iubitului meu se da la mine intruna de cand sunt impreuna cu el... Inainte de a fi impreuna cu el, eu si prietenul lui ne consideram frati. Acum ca sunt impreuna cu el prietenul lui se da la mine. Cred ca am specificat ca pe prietenul iubitului meu il consider ca un frate. Ei bine, poate eu insemn altceva pentru el. Eu nu am ce sa ii fac baiatului care se da la mine. Daca tin la el ca la un frate chiar nu am ce pentru ca nu vreau sa il ranesc.

In aceasta situatie trebuie sa ai incredere in ea, chiar daca ea nu are incredere in tine. Daca tu ai incredere in ea si ii dovedesti asta ea va invata sa aiba incredere in tine.winking
EU sunt de 5 luni cu acest baiat si ne intelegem foarte bine, la inceput el a fost foarte timid, nu stiu de ce si tin sa iti marturisesc ca am avut primul sarut cu el dupa o saptamana happy. Mam simtit aiurea, dar l-am facut sa ma iubeasca si ma iubeste enorm.

Faza e ca el e un fel de,, vedeta '' in scoala si se dau multe fete la el. Pe mine nu ma intereseaza. Oricum tot la mine vine daca ma iubeste. Eu nu ma stresez. Asa ar trebui sa faci si tu!

Tu ar trebui sa te schimbi si sa stai cu ea. Dar iti dau un sfat: sa nu stai toata ziua cu ea pentru ca va crede ca o streseziwinking.

Cat despre baiatul ala, ia-l deoparte si amenintal. spune-i ca fata e proprietatea ta si ca daca se mai atinge de ea ii muti fata!

FI BARBAT! ACTIONEAZA CU CAP!

| DyaNna249 a răspuns:

Alo oameni buni! Copilaria a evoluat mai! Nu stiti ca la 8 ani trebuie sa ai primul prieten/prietena? Wake Up! laughing LAsati copii in pace sa iubeasca pentru ca nici voi nu sunteti mai buni! laughing)

| blackmoon a răspuns:

Hey salutare eu cred ca ar trebui sa o inviti la un suc daca va accepta inseamna ca nu este nimic serios intre cei doi nu? totusi daca nu ai curaj te sfatuiesc sa ii dai semne ca o placi de exemplu sa ii spui un cuvant frumos sa ii faci un compliment sa o faci sa se simta frumoasa asta ii va placea mult si se va gandi la tine cand nu sunteti impreuna fata frumos si arata-i ca o placi ca o iubesti si spune-i in fata se va simti flatata si va accepta sa iasa cu tine!

| bombonyka22 a răspuns:

Uite e simplu nu o lasa sa vb atata cu el prefate interesat de lucrurile care ii plac conduo spre casa incearca sa o impresionezi! vezi ce faci si daca cu adevarat tine la tine nu va veti despartii! Succes!