| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena de 16 ani iar eu am peste 18. O iubesc insa ea nu vrea sa facem sex, eu imi doresc foarte mult s-o simt.Cum as putea sa o conving?

13 răspunsuri:
| AmaToaRea a răspuns:

La 16 ani cum ai vrea sa faca sex? si de cat timp aveti o relatie? poate nu se simte pregatita sau ii e frica.nu o constrange ca poti regreta mai tarziu happy

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Sfatul meu e ca ar trebui sa astepti macar un an, probabil nu se simte pregatita sa faca pasul asta si ar fi bine sa nu o fortezi. Poti avea o relatie cu cineva si fara acest act.

| neutrino a răspuns:

Adica vrei sa corupi o minora. Daca ea ar fi sora ta si in aceeasi situatie, ai fi de acord?

| caterinasmile a răspuns:

Daca ea nu epregatita cu adevarat crede'ma ca nu vei putea sa o simti! va fi incordata, se va simti rau! daca o iubesti cu adevarat o vei astepta! nu o presa!

| bellasweet a răspuns:

Buna! Sper sa te pot ajutatonguearerea mea este ca medicii si specialistii au dreptate cand spun ca corpul unei fete se dezvolta pana la 17 ani 17 ani si jumatate.Nu cred ca nu i-ar placea sar cred ca o sperie ideea.Ai grija cu ea.Sa nu o faci sa cedeze si sa nu insisti pentru ca s-ar putea sa o faci sa se simta violata. Oricum, cum am zis mai sus pana la 17 ani corpul ia orice contact sexual ca pe un viol. Sper sa te fi ajutat.Bafta si rabdare! :*

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, este interzis ca o femeie sa-si inceapa viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate. Deci sub nici o forma si in nici un caz tu nu ai dreptul sa accepti sa o atingi pana la acea varsta. Nu ai voie nici sa aduci vorba despre asta de pe acum, ci trebuie sa astepti pana face varsta necesara si va fi apoi suficient timp sa si discutati si sa o si faceti. daca nu esti in stare sa o astepti, inseamna ca nu esti suficient de bun pentru ea si trebuie sa te retragi din relatie pentru ca ea sa nu piarda timpul cu un barbat care n-o merita.

| Maaryyneelaa a răspuns:

Tinand cont ca tu chiar o iubesti,trebuie sa o intelegi ca,cu siguranta si ea te iubeste,dar ceva o sperie,poate se teme sa nu cumva sa profiti de acest lucru,trebuie sa simta ea ca este pregatita,altfel va fi intr-adevar prea incordata,poate ca se va simti pregatita atunci cand va fi si mai sigura de tine,poate are nevoie de mai multe dovezi de iubire,te inteleg si pe tine,dar in acelasi mod o inteleg si pe ea,pentru ca e putin mai dificil pentru o fata, depinde si de cat timp sunteti impreuna, ce fel de relatie aveti, poate azi nu e pregatit, poate nici peste 2 zile, 3, 5, 9..asta depinde doar de ce simte ea, adica nu e vorba de o convingerea ca daca va vedea ca insisti ii va fi si mai teama, adica va crede ca doar la asta te gandesti, mai bine spui ca o astepti pana cand considera ea si fa-o pe ea sa-si doreasca asta si sa spuna ca este pregatita, trebuie sa se convinga singura prin comportamnetul tau. Aveti grija de voi! Iubiti-va mult!

| Narfundo a răspuns:

Vrei sa o simti? Trage-i una.Ups! Am uitat ca poti face puscarie foarte usor.
http://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c

| Cosmin1I a răspuns:

Deci pe TPU se da sfaturi de corupere a unui minor..Super,magnific.

| fabiola a răspuns:

Nu o iubesti suficient daca te gandesti numai la tine! Intelegerea si respectul sunt cu mult inaintea sexului!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Am un sfat pentru tine.Ori o astepti, ori te desparti de ea deoarece din ce spui eu cam inteleg ca o vrei decat pentru sex.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Vrei sex? Du-te la curve!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu forta lucrurile! Toate o sa se intample eventual. Chestia asta nu se planifica, se simte.